Bez goli na Mickiewicza

2011-03-12 16:59:03  |  Ł.R.

Na 12 marca sympatycy Chojniczanki Chojnice czekali już od dawna.

W pierwszym inauguracyjnym meczu beniaminka z Chojnic w II lidze, na stadionie przy ulicy Mickiewicza gościliśmy drużynę Bałtyku Gdynia. Pierwsza połowa nie dała kibicom tego, czego oczekiwali od swoich zawodników, czyli bramek. Minimalną optyczną przewagę miała drużyna gości. W rezultacie po pierwszych 45. minutach bezbarwnej gry zarówno z jednej, jak i drugiej strony, oba zespoły schodziły do szatni, remisując bezbramkowo.

W drugiej połowie na boisku pojawili się Atanacković i Parzy, którzy zastąpili Matuszka i Kaźmierowskiego. Zawodnicy ci wprowadzili trochę ożywienia, zmieniając nieco obraz gry. Można było odczuć, że drużyna Bałtyku ,,stanęła". Chojniczanka przejęła inicjatywę, ale brakowało wykończenia. Kibicom na stadionie zaparło dech w piersiach, kiedy w 52. minucie Hajdamowicz po indywidualnej akcji trafił w spojenie poprzeczki ze słupkiem. Na trybunach słychać było tylko jęk zawodu. Trzy minuty później ponownie byliśmy bliscy szczęścia. Trojanowski zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę strzeżoną przez Gostomskiego. Piłka po interwencji bramkarza trafiła jednak tylko w poprzeczkę. Zaskoczyć bramkarza próbował również ,,Alex", jednak bramkarz gości pewnie spisywał się tego dnia między słupkami. Ostatnie minuty to całkowita dominacja Chojniczanki. Zespół Bałtyku zepchnięty został do głębokiej defensywy i do końca meczu skutecznie nie dopuszcił gospodarzy do czystej pozycji strzeleckiej. Pomimo starań i chęci ze strony naszego zespołu, mecz zakończył się remisem 0:0. Następne spotkanie Chojniczanka rozegra na wyjeździe w niedzielę 20 marca, a przeciwnikiem będzie drużyna Jaroty Jarocin. Początek godz. 15:00.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - BAŁTYK GDYNIA 0:0

Chojniczanka: Baran - Andruszczak, Sierant, Jakosz, Mikołajczyk - Pestka (56' Trojanowski), Matuszek (46' Atanacković), Ziemak, Hajdamowicz - Magdziński, Kaźmierowski (46 Parzy).

Bałtyk: Gostomski - Musuła (65' Kiciński), Benkowski, Martyniuk, Król - Lilo (54' Dettlaff), Lemanek, Michałek (70' Granosik), Łuczak - Kudyba, Pruchnik (73' Malicki).