Strona główna

Statuetki rozdane

Statuetki rozdane

2011-03-12 07:23:07  |  tekst mn, fot. Krzysztof Różycki

W Chojnickim Domu Kultury po raz kolejny podsumowano, to co działo się w ubiegłym roku w dziedzinie kultury, sportu czy gospodarki. Dokonania Roku 2010 tym razem wzbogaciły się o laureatów pochodzących nie tylko z wyboru kapituły, ale też z głosów publiczności.

Inicjatywa Społeczna – jedyna kategoria, w której dominowały panie. To one stoją za tym, aby piękniały takie wsie, jak Będzimierowice czy Czyczkowy. Szczególnie jednak doceniono działalność Zofii Mayer, prezes stowarzyszenia prowadzącego Warsztaty Terapii Zajęciowej.

W kategorii Kultura prawdziwa niespodzianka. Może odrobinę mniejsza dla tych, którzy obserwują to, co dzieje się w chojnickim pubie Kornel, ale widać było, że bardzo prawdziwa dla samego jego właściciela.

Bardzo dziękuję tej całej kupie młodych ludzi, którzy chcieli, żeby w Chojnicach zagrało – mówił Kornel Lewa, odbierając statuetkę.

Tutaj był też drugi laureat - Jarosław Grzelak i jego Grupa „M”, działająca przy Ośrodku Kultury w Czersku. O tym, aby nagrodzić osobę, która zaktywizowała czerską młodzież, zadecydowali czytelnicy i internauci, oddając na Grzelaka swoje głosy. I chyba się nie zawiedli. Grupa „M” podczas piątkowej gali dała próbkę tego, co potrafi robić najlepiej. Po prostu zaśpiewali.

W kategorii Sport niekwestionowanym liderem okazał się MKS Chojniczanka. Na szczęście czytelnicy dostrzegli, że oprócz piłki nożnej są też inne dyscypliny i statuetka trafiła też do pięściarza UKS „Ósemka” Kazimierza Łęgowskiego.

Wybór publiczności w kolejnej kategorii- Impreza Roku, może świadczyć, iż jednak boks to sport, w który warto inwestować w Chojnicach. Dostrzeżono bowiem Turniej Bokserki im.  Tadeusza Kiedrowskiego. Kapituła z kolei, w tej kategorii, postawiła na imprezę organizowaną przez… Centrum Park Chojnice – Teraz Ja.

Gospodarka – tutaj bez niespodzianek. Nagrodzono firmę Seko, za budowę hali produkcyjnej za prawie 40 mln. zł. Filantropów było trzech. Tyle samo wyróżnień trafiło do osób, których działalność trudno byłoby zaszufladkować w którejkolwiek z kategorii.

Nie sposób jednak nie wspomnieć o oprawie artystycznej tej imprezy. Tutaj wybór, nie wiem czy akurat kapituły, był rewelacyjny. Piotr Pawlicki i Bydgoski Chór Gospel sprawili, że nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy Dokonań Roku, mogli spojrzeć na nie łaskawszym okiem. Charyzmy Pawlickiego może pozazdrościć mu niejeden artysta. Gospel? Dla mnie – bomba!

Nominowani i zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

Inicjatywa Społeczna

Nominowani: Warsztaty Terapii  Zajęciowej, Nasza Wieś Będzimierowice, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy, Grupa Inicjatywna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, Fundacja Rozwoju Wsi Chojnickiej i Człuchowskiej, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie odział Konarzyny

Laureat: Warsztaty Terapii Zajęciowej

Kultura i Nauka

Nominowani: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Samorządni, Chojnickie Studio Rapsodyczne, Jarosław Grzelak z OK w Czersku, Kornel Lewa (właściciel pubu Kornel w Chojnicach), Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Chojnice

Laureat: Kornel Lewa

Nagroda publiczności: Jarosław Grzelak

Sport

Nominowani: Miejski Klub Sportowy Chojniczanka 1930, Red Devils, Mistrzostwa Pomorza Osób Niepełnosprawnych w Piłce Nożnej, Chojnicki Klub Żeglarski, Sandra i Sara Sikorskie, Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka”, Gruchała Boxing Team

Nagroda publiczności: Kazimierz Łęgowski

Impreza Roku

Nominowani: Teraz Ja, Turniej Rycerski, Chojnickie Aniołowo, VII Integracyjny Festiwal Piosenki Święto Muzyki 2010, Sailing Cup, Święto Pstrąga w Wojtalu

Laureat: Teraz Ja

Nagroda publiczności: Turniej Bokserski im. Tadeusza Kiedrowskiego

Gospodarka

Nominowani: Seko S.A., Evrafish Sp. z o.o., Szpital Specjalistyczny im. Łukowicza w Chojnicach, Dobry Dach, Inkop, Bronisław Gwiździel,

Laureat: Seko S.A.

Filantropii: Bronisław Gwiździel , Zdzisław Synoradzki, Jan Wnuk Lipiński

Nagrody Specjalne: Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy, Tadeusz Święcicki, Jan Żywicki

Dokonania Roku z przymrużeniem oka, czyli wyrwane z ust konferansjerów - Mariusza Palucha i Romana Guzelaka

- Dziękuję kapitule za to, że zadecydowała tak, jak zadecydowała – Roman Guzelak.

- Nasz starosta jest największym starostą na Pomorzu – Mariusz Paluch.

- Spółka z odpowiedzialnością ogromną… - Roman Guzelak.

- Dzięki panu Bronisławowi codziennie widzę,  jaka jest temperatura w Chojnicach – Roman Guzelak.

- Parytety nie zostały zachowane. W przyszłym roku wystąpią żony – Mariusz Paluch.

- Pieniądze, które zostały przeznaczone na budowę hali firmy Seko, przerastają moją wyobraźnię – Roman Guzelak.

- Panie Bronku! Mamy Pana – Mariusz Paluch.

- Nie było szans włożyć tego ani do kultury, ani do sportu… - Roman Guzelak.

- Co by się stało, gdyby się nie stało – Mariusz Paluch.

- Życzę Państwu, żeby w przyszłym roku Roman mi nie przeszkadzał – Mariusz Paluch.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl