Czerwone Diabły zionęły ogniem

2011-03-07 12:30:34  |  Ł.R.

W niedzielę (6.03) drużyna Red Devils Chojnice zagrała z bezpośrednim rywalem w tabeli - zespołem TPH Polkowice.

Pierwsza połowa meczu powinna zakończyć się kilkubramkowym prowadzeniem zawodników prowadzonych przez Tomasza Aftańskiego. Jedynego gola w tej części meczu zdobył Artur Chrzonowski. W drugiej połowie Czerwone Diabły "zionęły ogniem", dokumentując swoją przewagę na parkiecie. W 30. minucie Jakub Mączkowski dopełnił formalności po ładnej, zespołowej akcji gospodarzy. Następnie Diguinho trafił do pustej bramki, jednocześnie wyprowadzając swój zespół na trzybamkowe prowadzenie. Kropkę nad i postawił zdobywca pierwszego gola Artur Chrzonowski, który nie pomylił się, wykorzystując przedłużony rzut karny. Świetnie pomiędzy słupkami spisywał się również tego dnia Jacek Burglin, który pokonany został dopiero w 38. minucie. Honorowego gola dla gości z Polkowic zdobył Kamil Nowakowski, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Kibice zebrani w hali Centrum Parku opuszczali halę usatysfakcjonowani, bowiem ich zespół wygrał spotkanie 4:1. Dzięki zwycięstwu chojniczanie przeskoczyli o jedno oczko w górę, wyprzedzając drużynę gości o jeden punkt. Aktualnie zgromadzili 22 punkty i zajmują 6 miejsce w tabeli. We wczorajszym meczu zabrakło tylko jednego elementu, kto wie, może i najważniejszego... dopingu.

Na zdjęciu: zdobywca dwóch bramkek Artur Chrzonowski.

RED DEVILS CHOJNICE - TPH POLKOWICE 4:1 (1:0)

1:0 - 06'00 min. Artur Chrzonowski,
2:0 - 29'41 min. Jakub Mączkowski,
3:0 - 34'22 min. Diguinho,
4:0 - 37'37 min. Artur Chrzonowski, PRzK
4:1 - 38'08 min. Kamil Nowakowski,

Red Devils: Burglin ( Kartuszyński) - Widzicki, Diguinho, Mączkowski, Kaźmierczak - Broner,  Żołądź, Kriezel, Chrzonowski - Zagorodnij, (Skiba),
trener Tomasz Aftański, kierownik Łukasz Prill.

Link do Mp3 (Fragment pomeczowej konferencji...)