Ostatni sprawdzian zaliczony

2011-03-05 18:03:55  |  Ł.R.

W ostatnim sparingu tej zimy piłkarze Chojniczanki Chojnice sprawdzili możliwości piłkarskie rywala zza miedzy, jakim była III-ligowa Kaszubia Kościerzyna.

Pierwotnie nasi piłkarze mieli zmierzyć się z Polonią Słubice, która jednak wycofała się z rozgrywek II ligi. Pomimo dogodnych sytuacji stworzonych pod bramką Kaszubii, nasz zespół nie mógł ulokować piłki w siatce. Dopiero druga połowa przyniosła korzyści bramkowe dla zawodników Grzegorza Kapicy. Niemoc strzelecka naszych piłkarzy, pomimo kilku znakomitych sytuacji, została przerwana dopiero w 76. minucie, kiedy to głową futbolówkę do siatki posłał Paweł Noga. Ta bramka dodała animuszu naszym piłkarzom, którzy w 82. minucie skarcili rywala po raz drugi. To był dzień duetu Noga-Trojanowski. Zawodnicy ci ponownie dali znać o sobie w 86 minucie. Tym razem z rzutu rożnego wprost na głowę ,,Trojana" dośrodkował Paweł Noga i Chojniczanka prowadziła już 3:0. Naszą bolączką stały się stracone w ostatnich minutach ,,głupie" bramki. Nie inaczej było w dzisiejszym meczu. Na dwie minuty przed końcem spotkania błąd popełnił zdobywca pierwszego gola dla naszego zespołu Paweł Noga. Błąd ten skrzętnie wykorzystał zawodnik Kaszubii Błażej Troka. W ostatnim test-meczu zespół Grzegorza Kapicy pokonał na sztucznym boisku w Bytowie Kaszubię Kościerzyna 3:1. Inauguracja rozgrywek II-ligowych z udziałem Chojniczanki nastąpi 12 marca o godzinie 14:00. Na stadionie przy ulicy Mickiewicza gościć będziemy Bałtyk Gdynia.

KASZUBIA KOŚCIERZYNA – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:3 (0:0)
0:1 – 76′ Paweł Noga
0:2 – 82′ Marcin Trojanowski
0:3 – 86′ Marcin Trojanowski
1:3 – 88′  Błażej Troka

Chojniczanka: Krzysztof Baran – Artur Andruszczak, Robert Sierant (46′ Bartosz Kaśnikowski), Grzegorz Jakosz, Michał Mikołajczyk (64′ Tomasz Lenart) – Tomasz Pestka (60′ Paweł Noga), Szymon Matuszek (79′ Damian Trzebiński), Tomasz Parzy (53′ Jacek Magdziński), Sławomir Ziemak, Konrad Hajdamowicz (77′ Marcin Trojanowski) – Szymon Kaźmierowski (66′ Marek Kowal).

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ ZAWODNIKÓW PIERWSZEJ DRUŻYNY CHOJNICZANKI CHOJNICE.

7 marca o godzinie 18.00 w Chojnickim Domu Kultury nastąpi pierwsza w historii klubu prezentacja zawodników Chojniczanki, będzie również okazja do zdobycia autografu czy też zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z piłkarzami. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!