Strona główna

Frontside u Kornela. Bilety rozdane!

Frontside u Kornela. Bilety rozdane!

2011-03-03 20:00:14  |  Krzysztof Różycki

W najbliższy piątek 4 marca w Pubie Kornel koncert, który powinien zadowolić najwybredniejsze gusta zwolenników ciężkiego grania. Zagrają Frontside, Totem, Heart Attack i Empatic.

Zespół Frontside powstał w 1993 roku. Inicjatorami projektu byli Sebastian "Astek" Flasza i Mariusz "Demon" Dzwonek. Ich muzyka łączy w sobie thrash metal, ciężkie brzmienia spod znaku death i elementy hard core'u. Całość dopełnia wokal, który czasem brzmi jakby dobiegał z samego dna piekła, a innym razem przechodzi w pełne melodii wokalizy.
Teksty utworów w większości napisane są w języku polskim, co nie jest tak częstym zjawiskiem na rodzimej scenie metalowej. Wśród ważniejszych dokonań koncertowych należy wymienić: Mystic Festival 2002, Katowice "Spodek", gdzie zagrali z Kreator, Satyricon, Gamma Ray; Mystic Festival 2005 (Iron Maiden; Nightwish; Kreator; Behemoth); czy udział w Hunterfest (2006, 2008).

Frontside gra w składzie:
- Marcin "Auman" Rdest – śpiew
- Mariusz "Demon" Dzwonek – gitara
- Dariusz "Daron" Kupis – gitara
- Wojciech Nowak – gitara basowa
- Tomasz "Toma" Ochab – perkusja

Link do YouTube

Zespół Totem został założony w styczniu 2002 w małym miasteczku Bukowno. Ich muzyka to metalcore, lekko nawiązująca do death i thrash metalu z wieloma elementami "szwedzkiej szkoły" melodyjnego death metalu. Wśród inspiracji wymieniają: Sepulturę, Slayera, Arch Enemy czy In Flames. Grupa ma na koncie koncerty z Flapjack, Schizmą, Hedfirst, Blood Is The Harves, Decapitated i wieloma innymi.

Totem gra w składzie:
Weronika "Wera" Zbieg - wokal
Łukasz "Fulba" Fulbiszewski - gitara basowa
Gniewomir "Rudy" Latacz - gitara
Tomasz "Dzierżu" Dzierżek - gitara
Tomasz "Toma" Ochab – perkusja

Link do YouTube

Zespół Heart Attack powstał w 2001 roku z inicjatywy Pawła Szostaka (dr) i Marcina Ziobro (g), a skład uzupełnili Krzysztof Jagliński (bg) oraz Rafał Juras (voc), choć każdy z członków zespołu miał wcześniej do czynienia z muzyką rockową (m.in. Spirythm, Awaria, Zakaz Wjazdu, Broker). Zespół przez pierwsze 3 lata działalności rejestruje 4 materiały demo i szlifuje umiejętności sceniczne u boku takich zespołów jak: Virgin Snatch, Decapitated, Delight, Sceptic, Atrophia Red Sun, Gootan Brothers, Proletaryat, Closterkeller. W ubiegłym roku wydał debiutancki album Heart Attack ”Polaris”, utrzymany w klimatach hard rockowo-hardcorowo-thrashowych.

Heart Attack gra w składzie:
Grizzly - wokal
Biały - gitara
Rudy - gitara
Kovy - gitara basowa
Hevi – perkusja

Link do YouTube

Death metalowy Empatic powstał w grudniu 2005 roku w Ostrołęce. Jego założycielami są dwaj ostrołęccy muzycy: wokalista Maciek Rochaczewski oraz basista Włodzimierz Małaszek ‘Włodas’. To oni właśnie skompletowali nowy skład. Jak się okazało wynikł on z rozpadu dwóch innych ostrołęckich zespołów, a po jednym z nich przyjął obecną nazwę. 10.12.2010 ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany "Gods Of Thousand Souls".

Empatic gra w składzie:
Rochaczewski Maciej – wokal
Bednarski Jakub - gitara
Cikacz Przemysław - gitara
Małaszek Włodzimierz - gitara basowa
Kinalski Piotr – perkusja

Link do YouTube

Koncert Frontside 4.03 - Pub Kornel, godzina 20:00. Bilety w cenie: przedsprzedaż - 20 zł; w dniu koncertu - 25 zł.

UWAGA KONKURS! Mamy dla Was do rozlosowania 2 bilety na koncert Frontside. Jeśli chcesz zdobyć bilet, napisz mail na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując hasło Frontside, a w treści swoje dane: adres, telefon, imię i nazwisko (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Losowanie i ogłoszenie zwycięzców w czwartek (3.03) o godzinie 20.00. Zapraszamy do zabawy!


Rozstrzygnięcie konkursu. Bilety wygrali Gabriela Głuszek i Wojtek Jażdżewski. Gratulujemy! Bilety do odbioru przed koncertem, należy po prostu podać swoje dane oraz mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl