Złoto, srebro i brąz

2011-02-28 10:33:07  |  Ł.R.

Zakończyły się mistrzostwa Polski juniorek i seniorek w boksie, które w dniach (24-27.02) rozgrywane były w Grudziądzu.

Mocnym akcentem zaznaczyły pobyt na turnieju zawodniczki z Chojnic, które z mistrzostw łącznie przywiozły trzy medale. Na najwyższym stopniu podium w wadze do 60 kg stanęła reprezentująca Boxing Team Chojnice Patrycja Danielewska, zdobywając złoty medal mistrzostw Polski. W finale zwyciężyła jednogłośnie na punkty 5-0 z wicemistrzynią Polski z ubiegłego roku Anią Januszewską (Czarni Słupsk). Blisko złotego krążka na szyi była również Sara Milcarek, która w walce finałowej musiała uznać wyższość Patrycji Woronowicz (Boxing Sokółka), przegrywając walkę stosunkiem głosów 4:1.Trzecim sukcesem naszych zawodniczek w wadze 45-48 kg jest brązowy medal Moniki Stoltman (Boxing Team Chojnice), która musiała uznać wyższość Patrycji Bednarek (PBK Polkowice). Warto nadmienić, że jest to pierwszy historyczny medal w kategorii seniorka dla naszego miasta. Wielkie brawa i podziękowania należą się również prezesom oraz trenerom obu zespołów, którzy znakomicie przygotowali swoje zawodniczki do turnieju. Łącznie ekipy UKS Ósemka i Boxing Team na dotychczasowych występach na mistrzostwach Polski zdobyły 10 medali: Boxing Team 8 (5 złotych, jeden srebrny, jeden brązowy - kategoria junior, jeden brązowy kategoria senior), UKS Ósemka 2 (srebro i brąz). Serdecznie gratulujemy!