Strona główna

Złoty telefon 2010 dla policjanta z Chojnic

Złoty telefon 2010 dla policjanta z Chojnic

2010-12-13 13:31:36  |  KPP Chojnice
Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej „Przeciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnym” przyznano nagrody „Złoty telefon”. Jedno z siedmiu wyróżnień trafiło w ręce mł. insp. Piotra Trusiewicza. Nagroda ta wręczana jest osobom, które w szczególny sposób angażują się w akcję przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej „Przeciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnych” przyznano nagrody „Złoty telefon”. Jedno z siedmiu wyróżnień trafiło w ręce mł. insp. Piotra Trusiewicza. Nagroda ta wręczana jest osobom, które w szczególny sposób angażują się w akcję przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” przeprowadziło kolejną edycję konkursu „Złoty telefon”. Wśród laureatów znalazł się mł. insp. Piotr Trusiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Chojnicach. Nagrodzony jest lokalnym liderem wdrażania działań interdyscyplinarnych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie.

Mł. insp. Piotr Trusiewicz angażuje się w działania mające na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. Ponadto osobiście inspiruje lokalne działania informacyjno-edukacyjne dotyczące przeciwdziałania przemocy, a w czasie wolnym prowadzi szkolenia na temat pomocy osobom krzywdzonym.

Komendant KPP w Chojnicach jest pomysłodawcą programu edukacyjnego „Obudź się” skierowanego do młodzieży. Celem tej inicjatywy jest uwrażliwienie młodych osób na zjawisko przemocy.

Postawa mł. insp. Piotra Trusiewicza jest wzorem dla podwładnych, w których kształtuje społeczne pojmowanie misji, jaką jest służba Policji, i pomaganie pokrzywdzonym osobom.

Wśród siedmiu laureatów konkursu znaleźli się m.in. Minister Sprawiedliwości – Krzysztof Kwiatkowski, Magdalena Kochan – Poseł na Sejm RP oraz inne osoby, szczególnie zaangażowane w działania do walki z przemocą.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl