Strona główna

Policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych

Policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych

2024-07-10 11:47:12  |  KPP Chojnice

Policjanci z Chojnic i Czerska tylko wczoraj zatrzymali 5 osób poszukiwanych, w tym 16-latka, który uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dodatkowo dwóch z nich miało przy sobie narkotyki.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w rejonie dworca w Chojnicach. Policjanci po otrzymaniu informacji, że ma tam leżeć mężczyzna, natychmiast tam pojechali. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 26-letni mieszkaniec Niepołomic jest poszukiwany celem odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności.

Drugi poszukiwany został ujawniony przez policjantów z Czerska. Policjanci podczas patrolu miejscowości Nowe Prusy zauważali pojazd, który na widok policyjnego radiowozu zatrzymał się, a jego pasażer uciekł w pole kukurydzy. Policjanci natychmiast pobiegli za nim. Mężczyzna został zatrzymany, jak się okazało, 28-latek chciał uniknąć spotkania z mundurowymi, ponieważ miał do odbycia karę 75 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna po uiszczeniu grzywny został zwolniony.

Trzeci zatrzymany został rozpoznany przez policjantów na ulicy Dworcowej w Chojnicach. Policjanci rozpoczęli legitymowanie mężczyzny, który nerwowo ściskał kieszenie, w których jak się okazało, schował narkotyki.  Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało, się że 38-latek jest poszukiwany do odbycia kary 89 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał zarzut za posiadanie amfetaminy, po czym został przewieziony do aresztu.

Czwarty poszukiwany został zatrzymany na ulicy Warszawskiej również w Chojnicach. W tym przypadku 19-letek, który miał do odbycia karę 95 dni pozbawienia wolności został rozpoznany tuż przed budynkiem komendy. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Jak tłumaczył mundurowym, szedł do komendy na wezwanie od policjanta zajmującego się wykroczeniami w związku z kradzieżą, której wcześniej się dopuścił. Teraz oprócz kradzieży odpowie również za posiadania amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu.

Piąty zatrzymany, 16-latek, uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie. Został zatrzymany przez policjantkę z Zespołu ds. Nieletnich, która ustaliła, że może on przebywać na jednej z klatek schodowych w pobliżu chojnickiej komendy. Mundurowa natychmiast pobiegła na miejsce, gdzie zatrzymała 16-latka. Młodociany uciekinier został przekazany do Policyjnej Izby Dziecka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl