Strona główna

27-latek stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

27-latek stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

2024-07-09 10:43:30  |  KPP Chojnice

Mieszkaniec powiatu człuchowskiego w miejscowości Doręgowice gdzie dopuszczalna prędkość to 40 km/h pędził 105 km/h.


Wczoraj po godzinie 11:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. 27-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego w miejscowości Doręgowice gdzie dopuszczalna prędkość to 40 km/h pędził 105 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 65 km. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca, który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o wyobraźnię i rozwagę podczas poruszania się po drogach.

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl