Strona główna

Ogólnopolski sukces SP nr 8 w Chojnicach w Niebieskich Igrzyskach

Ogólnopolski sukces SP nr 8 w Chojnicach w Niebieskich Igrzyskach

2024-06-21 13:12:37  |  SP nr 8 w Chojnicach

Wzięło w nich udział ponad 335 000 dzieci z 1857 placówek edukacyjnych z Polski, w tym 8 placówek polonijnych, a chojnicka placówka uzyskała 3 miejsce w kategorii Największe Niebieskie Igrzyska 2024.


Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Organizatorem akcji Niebieskich Igrzysk jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Ma ona charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Celem Niebieskich Igrzysk jest włączenie dzieci z autyzmem do środowisk rówieśniczych oraz propagowanie rzetelnej wiedzy na temat autyzmu i naukowych metod terapeutycznych.

 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach przystąpiła do tego projektu. Wiodącym kolorem całego wydarzenia był kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Pomysłodawca i Organizator, Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku poinformował, że były to rekordowe Igrzyska. Wzięło w nich udział ponad 335 000 dzieci z 1857 placówek edukacyjnych z Polski, w tym 8 placówek polonijnych. Udział SP nr 8 w tym fantastycznym projekcie został nagrodzony! Placówka uzyskała 3 miejsce w kategorii Największe Niebieskie Igrzyska 2024. Projekt był nie tylko świetną inicjatywą, ale także ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Społeczność szkoły dziękuje za docenienie, pamiątkowe dyplomy i nagrody!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl