Strona główna

'Firma, która wygrała przetarg chyba za karę to robi'

'Firma, która wygrała przetarg chyba za karę to robi'

2024-06-20 12:27:34  |  Angelika Ollik fot. UG w Chojnicach

Radny gminy Chojnice negatywnie ocenia postęp prac przy przebudowie drogi na trasie Stary Młyn-Małe Swornegacie. Podobne zdanie ma też wójt.


Zarówno radny gminy Chojnice jak i wójt Zbigniew Szczepański są zaniepokojeni zaawansowaniem prac przy trwającej przebudowie powiatowej drogi na trasie Stary Młyn-Małe Swornegacie. Swoje wątpliwości na ten temat wyrazili podczas ubiegłotygodniowej (14.06.) sesji Rady Gminy w Chojnicach.

- W Małych Swornegaciach 2 tygodnie temu był zerwany asfalt i proszę sobie wyobrazić, no na szczęście pada, ale ta droga robi się już nieprzejezdna. Dwa tygodnie tam się nic nie dzieje, jest nadzór budowlany, na to wygląda, że ta firma, która wygrała ten przetarg ona chyba za karę to robi, także ja bym prosił o jakąś interwencję - wskazywał wiceprzewodniczący rady gminy Jarosław Kurek.

Podobne zdanie  w tej w kwestii miał wójt Szczepański. - Obawy wiceprzewodniczącego i moje są na dzisiaj są uzasadnione - przyznał włodarz gminy i dodał, że w trakcie prac pojawiły się także przeszkody techniczne. - W projekcie było frezowanie asfaltu z myślą, że to podłoże jest właściwe z przeszłości, a się okazuje, że po sfrezowaniu mamy podłoże gruntowe, nie ma podbudowy. Trwają rozmowy, żeby aneksować umowę i zrobić nową podbudowę, bo co z tego, że będzie nowy asfalt położony 8 cm, jak pojedzie pierwszy tir z betonem i będzie koleina, ale to nie znaczy, że przez ostatnie dni, czy tygodnie ruch inwestycyjny jest tam mizerny. Myślę, że tutaj jest rola starosty i zwrócę na to uwagę panu staroście - zapewnił wójt.

 

Dodajmy, że zgodnie z umową wykonawca na skończenie inwestycji ma czas do końca lipca, jednak władze gminy zabiegały o szybsze zakończenie prac ze względu na rosnące podczas wakacji natężenie ruchu turystycznego na tym odcinku.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl