Strona główna

Wstęga przecięta, droga poświęcona. Ulica Sławęcińska w Ogorzelinach oficjalnie otwarta (FOTO)

Wstęga przecięta, droga poświęcona. Ulica Sławęcińska w Ogorzelinach oficjalnie otwarta (FOTO)

2024-06-18 19:45:32  |  Angelika Ollik

Po południowej części gminy Chojnice można się już poruszać nowym asfaltem. Dzisiaj (18.06.) podczas symbolicznego otwarcia podsumowano trwające od kilku lat inwestycje drogowe w tym rejonie.

 

Chociaż remonty dróg w południowej części gminy Chojnice trwały od 2020 roku, a ostatnie prace są jeszcze na finiszu, to dzisiaj (18.06.) w ramach symbolicznego podsumowania oficjalnie otwarto ul. Sławęcińską w Ogorzelinach. Tradycyjnie nie zabrakło przecinania wstęgi i poświęcenia asfaltu.

- Bardzo się cieszę, że ta inwestycja została dokonana, to jest kilka inwestycji można powiedzieć w krótkim czasie. Przez ten czas, gdzie jestem sołtysem 9 lat, zostało zainwestowanych tutaj przez powiat jak i gminę Chojnice bardzo dużo pieniędzy. Obliczyłem sobie, że przez tą moją kadencję ok. 70 mln złotych. Myślę, że co niektóre miejscowości naszej pięknej gminy są niestety, ale 10 lat do tyłu, to co jest u nas zainwestowane, także bardzo dziękuję - dziękował sołtys Ogorzelin, Jarosław Erbetowski.

 

Inwestycje, o których mowa to m.in. przebudowa dróg na odcinkach Chojnice-Ogorzeliny, Sławęcin-Ogorzeliny oraz Sławęcin Obrowo. Łącznie to blisko 17 km dróg i wartość inwestycyjna rzędu 40 mln złotych. Pierwsza przebudowa za kwotę 13 936 709,64 zł realizowana od lutego 2020 r. do października 2021 r. dotyczyła drogi powiatowej nr 2644G na odcinku o długości 8 065 m od granicy z gminą miejską Chojnice do miejscowości Ogorzeliny. Kolejne zadanie za kwotę 20 769 745,60 złotych trwało od marca 2022 r. do listopada 2023 r. i polegało na kompleksowej poprawie jakości 7,07 km odcinków dróg powiatowych w miejscowościach Sławęcin i Ogorzeliny oraz na odcinkach Ogorzeliny-Sławęcin i Ogorzeliny do granicy powiatu. Natomiast ostatni remont za kwotę 4 320 992,46 złotych ma się zakończyć w sierpniu 2024 r., a realizowany jest na trasie Sławęcin-Obrowo na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2645G do granicy powiatu chojnickiego z powiatem tucholskim na długości 2,695 km.

- To właściwie cały kompleks dróg - mówił podczas otwarcia starosta chojnicki Marek Szczepański. - Nie byłoby tych wielkich środków finansowych, gdyby nie wsparcie gminy Chojnice, która w 50% zawsze partycypuje we wspólnych projektach, ale mamy też tutaj połączenie trzech funduszy, bo mamy Fundusz Dróg Samorządowych, który był swego czasu w 2020 roku, potem był Polski Ład no i Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Te fundusze pozwoliły na to, żeby zrealizować tą potężną, wielostopniową inwestycję.

 

Z kolei wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański podkreślał zasługi we współpracy obu samorządów. - To właśnie solidarne, nasze wspólne działanie powoduje, że w ostatniej kadencji 5-letniej zbudowaliśmy wspólnie dróg powiatowych lub wyremontowaliśmy za łączną kwotę 70 mln złotych - wyliczał włodarz gminy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl