Strona główna

Damian Nowak nowym trenerem Chojniczanki

Damian Nowak nowym trenerem Chojniczanki

2024-06-18 16:08:13  |  MKS Chojniczanka

Damian Nowak objął funkcję trenera I zespołu Chojniczanki, którym pokieruje w sezonie 2024/2025.


Trener Damian Nowak pracował w przeszłości w Odrze Wodzisław oraz w Zniczu Kłobuck. W sezonie 2021/2022 prowadził II zespół Zagłębia Sosnowiec, a po awansie zespołu do IV Ligi jego praca została zauważona przez ówczesnego trenera pierwszej drużyny Sosnowca Artura Skowronka, który mianował Damiana Nowaka swoim asystentem w sezonach 2022/2023 oraz zakończonym niedawno sezonie 2023/2024 1 Ligi.

Bardzo się cieszę, że znalazłem się w Chojnicach. Chcę podziękować Zarządowi oraz Dyrektorowi Sportowemu za zaufanie. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będziemy czerpać z tego korzyści, radość i cieszyć z gry i zwycięstw naszego zespołu” – Damian Nowak, Trener MKS Chojniczanka 1930.

Sytuacja z trenerem Brede wydarzyła się bardzo szybko, jednak moja praca polega na tym, aby być przygotowanym na różne scenariusze. Wybraliśmy trenera młodego, ale jest to trener, którego znam dobrze i była to dla mnie bardzo istotna sprawa. Czasu do rozpoczęcia rozgrywek jest naprawdę mało i liczy się każdy dzień — wiem dokładnie, czego mogę się spodziewać po pracy nowego trenera. Dziękuje Zarządowi Klubu, że zaakceptował moja propozycje, jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że odpowiedzialność za wyniki w dużej mierze spada na mnie. Zostałem zatrudniony przez Klub do tego, by właśnie takie decyzje podejmować, to samo dotyczy sprowadzania nowych zawodników — to ja decyduję w porozumieniu z Prezesem i trenerem o strategii Klubu oraz o tym, jak będzie wyglądała Kadra na następny sezon. Jeśli wynik na koniec sezonu będzie niezadowalający, to przyjmę krytykę i nie będę się chował za plecami innych, a gdy zrealizujemy nasze cele i plany to… będę jednym z ostatnich, by odbierać „medale”” – Damian Wróbel Dyrektor Sportowy MKS Chojniczanka Chojnice 1930 S.A.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl