Strona główna

Radny powiatowy podejrzewany o kradzież 30 tys. złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Radny powiatowy podejrzewany o kradzież 30 tys. złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

2024-06-18 13:51:21  |  (ao) fot. KPP w Człuchowie

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie prowadzi postępowanie w tej sprawie. Radny twierdzi, że doszło do nieporozumienia.Policjanci z Posterunku Policji w Debrznie od dłuższego czasu pracowali nad sprawą kradzieży dokonywanych w jednym z miejscowych sklepów.

- Z posiadanej informacji wynikało, że z placówki regularnie giną pieniądze pochodzące z utargu, w kwotach nie mniejszych niż tysiąc złotych. Funkcjonariusze w bliskiej współpracy z właścicielem sklepu starali się namierzyć osobę lub osoby odpowiedzialne za przestępczy proceder. W wyniku zaplanowanej zasadzki w środowy poranek zatrzymali osobę podejrzaną o dokonywanie kradzieży. Sprawcą okazał się przedstawiciel handlowy, mieszkaniec powiatu chojnickiego. Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna działał od jesieni 2023 r. do dzisiaj (tj. 5.06.2024 r. - przypis. red.). Regularnie odwiedzał sklep, a w trakcie swoich wizyt dokonał kradzieży pieniędzy na łączną kwotę około 30 tysięcy złotych.Właściciel sklepu serdecznie podziękował policjantom za zaangażowanie włożone  w jego sprawę - informuje Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie w oficjalnym komunikacie.

Jak potwierdza Prokurator Rejonowy w Człuchowie Mariusz Radomski, status podejrzanego w tej sprawie ma Eugeniusz W., który wykonuje mandat radnego. - Postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy w jednym ze sklepów w Debrznie w wysokości 30 tys. złotych znajduje się w fazie in personam, przeciwko konkretnej osobie. Status podejrzanego w tej sprawie ma Eugeniusz W., który jak ustalono wykonuje mandat radnego. Przygotowanie postępowawcze w tej sprawie pozostaje w toku.

Nieoficjalne źródła wskazują, że chodzi o Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Chojnickiego Eugeniusza W., który tak komentuje sprawę. - Doszło tu do pewnego nieporozumienia, które mam nadzieję, że w toku postępowania się wyjaśni. Dla mnie jest to bardzo niekomfortowa sytuacja i nie chcę tutaj dyskutować na ten temat - mówi nam radny.

Z kolei starosta chojnicki Marek Szczepański wskazuje, że nie dotarły jeszcze do niego oficjalne informacje w tej sprawie. - Oficjalnych informacji nie dostałem, jeżeli to dotyczy osoby pełniącej funkcję publiczną, to organy ścigania muszą nas powiadomić o tym, przynajmniej Przewodniczącego Rady Powiatu, a żadne takie informacje do nas nie wpłynęły. Także na ten moment ja wolę nie komentować tego, jeżeli wpłyną oficjalne dokumenty no to będziemy mogli odnieść się do tego co jest, ale warto zwrócić też uwagę, że do czasu prawomocnych rozstrzygnięć sądowych osoba jest niewinna, bo funkcjonuje cały czas w naszym kraju domniemanie niewinności, także komentować tej sytuacji nie będę - mówi w rozmowie z nami samorządowiec.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl