Strona główna

Zespół Red Devils Ladies Chojnice awansował do finału Euro Winners' Cup 2024

Zespół Red Devils Ladies Chojnice awansował do finału Euro Winners' Cup 2024

2024-06-16 10:31:31  |  Red Devils Chojnice

Chojniczanki dzisiaj o 18:30 zmierzą się obrończyniami tytułu - Hiszpankami z drużyny Higicontrol Melila.

Nasz zespół po raz pierwszy awansował na Euro Winners' Cup do fazy medalowej. W meczu półfinałami spotkaliśmy się z hiszpańskim zespołem CD Pozoalbense.

- W pierwszej tercji obie drużyny grały ostrożnie. Ada Banaszkiewicz trafiła w słupek z dystansu, potem próbowała jeszcze kilkukrotnie i była bliska zdobycia bramki. Rywalki ograniczały się do strzałów z dystansu, ale żadna z drużyn nie trafiła do siatki. W drugiej odsłonie meczu Kasia Nowak świetnie przymierzyła z dystansu i piłka wpadła pod poprzeczkę Hiszpanek - 1:0 dla RD Ladies! Wiktoria Słowy uderzyła z przewrotki, ale minimalnie przestrzeliła nad poprzeczką. W tej części gry byliśmy zespołem przeważającym. W trzeciej tercji z rzutu wolnego groźnie uderzała Ola Sudyk, ale minimalnie obok. Następnie bramkarka obroniła strzał Hannah Adler. Rywalki dwa razy mocno uderzały, ale nad naszą poprzeczką. Ada Banaszkiewicz popisała się fantastyczną obroną w sytuacji sam na sam. Na 4 minuty przed końcem Aleksandra Sudyk była faulowana w polu karnym i skutecznie egzekwowała rzut karny podwyższając prowadzenie na 2:0. Rywalki szybko odpowiedziały kontaktową bramką Lopes na 2:1, ale to było wszystko, co dzisiaj mogły zrobić. Historyczny awans do finału Euro Winners' Cup 2024 w niedzielę, gdzie o 18.30 spotkamy się z obrończyniami tytułu - Hiszpankami z drużyny Higicontrol Melila -relacjonuje Marcin Synoradzki z RD.

Link do transmisji: https://beachsoccertv.com/en/content/6050

Półfinał Euro Winners' Cup 2024

Red Devils Ladies Chojnice - CD Pozoalbense 2:1  (0:0, 1:0, 1:1)

Bramki:

1:0 - Nowak

2:0 - Sudyk rzut karny

2:1 - Lopes (CD Pozoalbense)

1 Banaszkiewicz (BR) 14 Palacios (BR) - 3 Hadler, 5 Nowak, 7 Hall, 9 Szpera, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 13 Wudarczyk, 15 Świt, 17 Słowy, 19 Gozdek

trener Tomasz Poźniak

II trener Marcin Bach

kierownik drużyny Łukasz Olszewski

fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl