Strona główna

Gmina Chojnice organizuje loterię meldunkową. Do zdobycia 5 tys. złotych

Gmina Chojnice organizuje loterię meldunkową. Do zdobycia 5 tys. złotych

2024-06-12 13:00:00  |  Angelika Ollik

Nowo zameldowani mieszkańcy będą mogli wziąć udział w losowaniu voucherów. Pula nagród wynosi 100 tys. złotych.

Na zdjęciu od lewej: zastępca wójta Janusz Szczepański oraz mec. Mateusz Łangowski

Szansa na nagrodę za meldunek. Taki pomysł mają władze gminy Chojnice i wprowadzają go w życie. Dzięki loterii chcą zachęcić mieszkańców do meldowania się na terenie samorządu i tym samym doprowadzić do wzrostu liczby zameldowanych mieszkańców, bo z tą w ostatnich latach coraz bardziej krucho. Loteria formalnie ruszy w przyszłym roku i obejmie zameldowanych od 1 stycznia 2024 do 30 kwietnia roku przyszłego. Natomiast losowanie odbędzie się w maju 2025, a do wygrania będzie voucher o wartości 5 tys. złotych netto. Łącznie gmina planuje przeznaczyć na pulę nagród kwotę 100 tys. złotych. Z kolei przeprowadzenie loterii planuje wykonać własnym sumptem.

 

- Organizatorem loterii nie będzie jakaś firma, agencja reklamowa czy promocyjna, bo to koszt ok. 60 tys. złotych, tylko organizatorem będzie gmina Chojnice. Natomiast osobą, która będzie czuwać nad prawidłowością przebiegu tej loterii będzie nasz mecenas Mateusz Łangowski - tłumaczy zastępca wójta Janusz Szczepański i dodaje, że wytypowany przez urząd pracownik zostanie wysłany na specjalistyczne szkolenie, gdzie nabędzie odpowiednie uprawnienie do przeprowadzenia takiej loterii.

 

Zasady? Dokonanie meldunku, przedstawienie pierwszej strony rozliczenia PIT oraz wyrażenie zgody na udział w losowaniu. Dla każdej osoby przewidziano 1 los, przypadają one także osobom niepełnoletnim. Co ważne, od wygranego voucheru nie trzeba będzie płacić podatku, ten zamierza pokryć gmina.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl