Strona główna

Ul. Derdowskiego będzie zamknięta dłużej niż wstępnie planowano

Ul. Derdowskiego będzie zamknięta dłużej niż wstępnie planowano

2024-05-24 11:20:53  |  Angelika Ollik

W trakcie prac drogowych pojawiły się utrudnienia.


Wstępnie miały być cztery tygodnie, a będzie dłużej. Na tyle planowano wyłączenie z ruchu odcinek ul. Derdowskiego w Chojnicach, jednak okazuje się, że roboty drogowe nie przebiegną tak gładko jak zakładano na początku.
- Pierwszy etap to są prace związane z sieciami, deszczówka i kanalizacja, i tam się okazało, że w projekcie np. było, że idzie kanał sanitarny 300, a w rzeczywistości jest 1000, czyli miała być rura 300, więc miejsce, żeby nad nią umieścić deszczówkę było wystarczająco duże, a nagle się okazuje, że ona jest 1000, to zaczyna się robić problem - tłumaczy starosta chojnicki Marek Szczepański.

Ponadto, zaczęły napływać zgłoszenia podmiotów, które przy okazji realizacji inwestycji chciałyby wymienić stare instalacje na nowe. - Mówimy tutaj o Wodociągach, Gazownia przebudziła się też, że ma stare instalacje i chcą przy okazji tego remontu wymieniać swoje sieci - dodaje starosta chojnicki, chociaż przyznaje, że pomimo wydłużenia czasu prac, jest to dobre rozwiązanie. - Gorzej by było, gdybyśmy zrobili całą drogę, a po jakimś czasie nastąpiłaby awaria całej sieci i trzeba by było ciąć asfalt, żeby robić remont. Prawdopodobnie podejmiemy taką decyzję, że na ul. Derdowskiego jak już będzie ten odcinek zrobiony, to wejdzie firma, która wykonuje branżę drogową i już tam będzie działać, więc Derdowskiego będzie dużo dłużej zamknięta niż planowaliśmy.

Na ten moment nie wiadomo jednak o ile dłużej potrwa dalsze wyłączenie z ruchu odcinka tej ulicy. Przypomnijmy, że remont drogi przebiega w ramach inwestycji rozbudowy ul. Ceynowy i ul. Derdowskiego, w efekcie której mają powstać m. in. dwa ronda, ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie, chodniki oraz kanalizacja deszczowa. Natomiast wartość inwestycji to prawie 14 mln zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl