Strona główna

Wykład w Czytelni o Teatrze elżbietańskim

Wykład w Czytelni o Teatrze elżbietańskim

2024-04-12 10:57:06  |  Miejska Biblioteka Publiczna

W piątek 19 kwietnia 2024 roku w ramach akcji „Szekspir w Chojnicach” w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się wykład otwarty „Teatr elżbietański – jak to naprawdę było?”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Prelegentką będzie Marta Nowicka z Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.


Wcześniej, o godz. 11:00 w Chojnickim Centrum Kultury, Marta Nowicka wygłosi wykład dla młodzieży pt. „Szekspirowska »Burza« i pytania o człowieczeństwo”. Wydarzenia te odbędą się w ramach akcji „Szekspir w Chojnicach”, organizowaną w związku z obchodami 460. urodzin Williama Szekspira. Organizatorami przedsięwzięcia są II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa.

Drugim akcentem akcji „Szekspir w Chojnicach” jest konkurs dla uczniów chojnickich szkół podstawowych oraz średnich. Polega on na przedstawieniu określonej sztuki słynnego pisarza według kryteriów regulaminowych oraz rozwiązaniu testu dotyczącego znajomości życia i twórczości Williama Szekspira. Szkoły będą prezentować swoje stoiska w parku Tysiąclecia we wtorek 23 kwietnia 2024 roku w obecności jury oraz wszystkich chętnych, którzy przyjdą w tym dniu do parku i wezmą udział w głosowaniu na stoiska. Dodatkową atrakcją będzie obecność Sally Miles pracującej w Stratford-upon-Avon. Patronat nad konkursem objął m.in. Teatr Szekspirowski w Gdańsku, który ufundował część nagród dla zwycięzców konkursu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl