Chojnicka Liga Halowa wielkimi krokami zbliża się do półfinałów

2024-01-21 12:08:03  |  Chojnicka Liga Halowa

Dwa pierwsze mecze ćwierćfinałowe były bardzo emocjonujące, dwa kolejne były już jednostronne. Drużyny Novo Kuchnie i Joga Bonito w sezonie regularnym rozegrały 22 mecze, które zakończyły się 21 zwycięstwami. Jedynie w meczu między sobą ekipa JB przegrała z NK. Oba zespoły były faworytami w meczach z niżej rozstawionymi rywalami, a jednak już w pierwszej kolejce playoff odpadły z dalszej gry.

Piłkarze Novo Kuchnie w sezonie zasadniczym rozgromili Straż Pożarną 8:3. Teraz już w 37 sekundzie po rzucie rożnym stracili bramkę, ale doprowadzili do wyrównania po składnej akcji. Strażacy jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie i utrzymali je do przerwy. Druga połowa to nieustanne, huraganowe ataki „Kuchenkarzy", które wszystkie zatrzymywały się na bramkarzu Michale Kartuszyńskim, który rozegrał doskonały mecz i w ostatnich sekundach dobił rywali zdobywając trzecią bramkę. Sensacja stała się faktem, ósmy - ostatni zespół, który zakwalifikował się do fazy play off, pokonał faworyta do Mistrzostwa Chojnic, który do tej pory zanotował komplet zwycięstw.
W drugim meczu teoretycznie faworytem była drużyna Joga Bonito, która w sezonie zasadniczym wygrała z Falangą 6:2. Falanga zajęła siódme miejsce, ale przez większość sezonu grała oldboyami, a najlepszy strzelec, Łukasz Sobański opuścił ponad połowę meczów z powodu kontuzji. Teraz przystąpili do meczu w mocniejszym zestawieniu i stoczyli zacięty pojedynek, który był najciekawszym meczem wieczoru. Zespół Joga Bonito był lepszy w pierwszej połowie, i szybko objęli prowadzenie. Falanga po rzucie wolnym wyrównała, ale jeszcze przed przerwą ekipa JG zdobyła dwie bramki i prowadziła 3:1. Druga odsłona należała do Falangi, która szybko w ciągu 30 sekund zdobyła dwie bramki i doprowadziła do remisu. Na zegarze była 28 minuta, kiedy Piotr Papierowski wymanewrował bramkarza i wyprowadził Falangę na prowadzenie. Joga wycofała bramkarza, ale po stracie piłki stracili także piątą bramkę. W ostatniej sekundzie meczu zdobyli czwartą bramkę, ale to już nic nie dało. O wyniku meczu zadecydowało większe, futsalowe doświadczenie Falangi i hat trick Piotra Papierowskiego, który miał także udział przy samobójczym trafieniu rywali.
Trzecie spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Pro Efekt Piotrex zdecydowanie górował na ekipą Eko-Ral i wypunktował rywali wygrywając aż sześcioma bramkami. Tobiasz Sawa zdobył kolejne dwie bramki i dzięki temu, że goniący go rywale z klasyfikacji strzelców już odpadli, ma aż siedem bramek przewagi nad najbliższym Łukaszem Sobańskim z Falangi i wydaje się być niezagrożonym, przyszłym Królem Strzelców.
Ostatni mecz ćwierćfinałowy to zwycięstwo Transportu Pawełek nad aktualnym Mistrzem Chojnic - Dachami Szopiński. Ten sezon dla Mistrzów był mocno wyboisty, tydzień temu obie ekipy spotkały się w ostatniej kolejce i tu także "Transportowcy" pokonali "Dachowców" 4:1, dzisiaj dołożyli jedną bramkę więcej i zasłużenie awansowali do półfinału.
ćwierćfinały - sobota 20.01.2024
Novo Kuchnie – Straż Pożarna 1:3 (1:2)
bramki: Pestka - Szymaniak, Modrzejewski, Kartuszyński
Joga Bonito – Falanga 4:5 (3:1)
bramki: Bienert 2, A.Remiszka, M.Remiszka - Papierowski 3, Piesotskyi, samobójcza
Pro Efekt Piotrex – Eko-Ral 6:0 (2:0)
bramki: I.Nawrocki 2, Sawa 2, Ginter, Jędrzejewski
Transport Pawełek - Dachy Szopiński 5:1 (3:0)
bramki: P.Tobolewski, M.Tobolewski, Darwish, Mich.Draszanowski, Graf - Kaczorowski
Oba spotkania półfinałowe zapowiadają się niezwykle emocjonująco i trudno jest wytypować, kto za tydzień zagra o Mistrzostwo Chojnic. Zapraszamy na halę, półfinały odbędą się po zakończonym meczu 1 Ligi Futsalu pomiędzy Red Devils Chojnice a TAF Toruń.