Strona główna

(Ulica) Miłosza do poprawki

(Ulica) Miłosza do poprawki

2023-11-21 12:35:22  |  Angelika Ollik

Wiosną stan tej chojnickiej drogi gruntowej ma się znacznie poprawić.


Dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Czesława Miłosza w Chojnicach. W przyszłym roku ma się poprawić stan drogi gruntowej prowadzącej do ich domów.

- To jest bardzo ważna ulica przy której powstało dość dużo budynków deweloperskich, natomiast stan tej ulicy, ona jest z płyt jedna obok drugiej ułożonych, czyli 3 m szerokości, stan jest fatalny. Obrywają się pobocza, tworzą się kałuże, dzieci brną i dorośli też zresztą w wodzie i błocie, dlatego trzeba tą sytuację przezwyciężyć – zapowiada burmistrz Arseniusz Finster.

Planowane prace będą polegały na poszerzeniu drogi do 4,5 m poprzez dołożenie płyt, jednak na gruntowny remont trzeba będzie jeszcze poczekać, ponieważ pierwszeństwo będą miały ulice, które już znalazły się w pakiecie inwestycyjnym na przyszły rok, a także ze względu na szacowane koszty tej inwestycji, bowiem mogą one sięgać 5-6 mln złotych. Jednak najprawdopodobniej już przyszłym roku stan ulicy Miłosza znacznie się polepszy.

- Żeby sytuację poprawić trzeba zamontować około 210 płyt, na to jest potrzebny projekt, pozwolenie na budowę i chciałbym na wiosnę te uciążliwości przezwyciężyć – tłumaczy włodarz miasta.

Niestety, w kiepskiej kondycji znajduje się więcej ulic w Chojnicach. - Stan dróg gruntowych w mieście jest fatalny – przyznaje burmistrz, jednak ratusz zapowiada działania w tej kwestii. - W tej chwili czekamy na poprawę pogody i będziemy na tych drogach tą sytuację poprawiać poprzez równiarkę, walec i nawożenie tłucznia – dodaje samorządowiec.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl