Strona główna

Pieśniarz z Kostaryki wystąpi w podziemiach

Pieśniarz z Kostaryki wystąpi w podziemiach

2023-10-27 08:15:00  |  Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia

W piątek, 27 października o godz. 18:00 Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia w Chojnicach zaprasza na koncert Fabrizia Walkera, który zagra i zaśpiewa w podziemiach kościoła gimnazjalnego. Bilety są po 30 zł, dostępne w kasie Chojnickiego Centrum Kultury.


Fabrizio Walker to kostarykański piosenkarz i autor tekstów, który czerpie z elementów tradycyjnej pieśni latynoamerykańskiej, soulu, rocka, reggae, bolero, calypso i rapu. W 2010 roku dołączył do zespołu Infibeat, kolektywu muzyków inspirowanych jazzem, funkiem i karaibskimi dźwiękami. W 2011 roku nagrali epkę „Infibeat”. Następnie w 2013 r. wydali album „Aguacero” z dziesięcioma piosenkami, który zdobył nagrodę Costa Rican Composers oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów za najlepszy album Alternative Fusion.

W 2016 roku Fabrizio wznowił karierę solową i nagrał płytę LP „La Cola del Pescado”, na albumie znalazły się bardzo stare tradycyjne utwory przeplatane z nowymi kompozycjami. Tego samego roku Infibeat rozpoczął współpracę z Elijahem Brueggemanem, producentem muzycznym amerykańskiego programu „Saturday Night Live”, z którym zespół nagrał albumy „Ritmos Cimarrones Vol. I” (2016) i „Ritmos Cimarrones Vol. II” (2017), zdobywając nagrody Stowarzyszenia Kompozytorów i Autorów Kostaryki dla najlepszej muzyki latynoskiej Album Fusion.

Walker nagrał swój drugi solowy album „Leirundé” (2018) w San Jose Spain Cultural Centrum 28 listopada - w jeden dzień, z muzykami grającymi na żywo w studiu. Fabrizio opisał album jako „introspekcyjną, nostalgiczną podróż folkową”.

Muzyk koncertował po Europie w latach 2019 i 2021, grając swoją muzykę w Hiszpanii, Polsce, Francji, Litwie i Łotwie. Współpracował z europejskimi muzykami, takimi jak Basia Derlak, Monika Kowalczyk, Asia Nawojska, Janis Olekss, Marcis Vasilevskis, Damien Acordémon i wielu innych.

Organizatorami koncertu są: Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia w Chojnicach i parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach; partner: Chojnickie Centrum Kultury; dofinansowanie: gmina miejska Chojnice.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl