'Diabły' znów spisały się na piątkę!

2023-10-09 08:29:15  |  Red Devils Chojnice

Pięć bramek, które zaaplikowali drużynie Futbalo Białystok futsaliści Red Devils Chojnice to było absolutne minimum. Gdyby nie kapitalna postawa w bramce gospodarzy Kamila Wójcika, przyjezdni cieszyliby się z dwucyfrówki.

Od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali gracze Red Devils. Bez pośpiechu, metodycznie męczyli defensywę rywali, od czasu do czasu testując formę Wójcika. Przez pierwsze dziesięć minut niemal każdy z chojniczan zmarnował co najmniej jedną stuprocentową sytuację strzelecką. Dopiero w 12 minucie po dograniu Jeffersona Rocha, Stiven Serrato precyzyjnym strzałem zdobył pierwszego gola. Przyjezdni w końcu przyspieszyli, nadal jednak seriami marnując dogodne okazje. Gospodarze próbowali odgryzać się, ale na posterunku był Pavlo Puchka, raz wyręczył go Pavlo Skubchenko.

W drugiej połowie chojnicka maszyna ruszyła pełną parą. Zdecydowanie szybsza, kombinacyjna gra spowodowała, że miejscowi zaczęli popełniać szkolne błędy w defensywie, ratując się faulami. Właśnie taki szkolny błąd wykorzystał Skubchenko – zabrał piłkę defensorowi gospodarzy, rozegrał ją jeszcze z Rochą i wpakował do siatki. Chwilę później było już 0:3. Tym razem to bezbłędny w tym meczu Witalij Kolesnik zabrał piłkę przeciwnikowi, poczekał, aż jego koledzy z drużyny ustawią się na pozycjach, a następnie ze stoickim spokojem zdobył swojego 59 gola w czerwonych barwach.

Przy trzybramkowym prowadzeniu chojniczanie przestali forsować tempo i oddali gospodarzom nieco inicjatywy. Efektem był honorowy gol dla Futbalo. Ośmieleni trafieniem miejscowi zaczęli grać z lotnym bramkarzem, ale nie przyniosło to żadnych efektów. W końcówce spotkania kolejny błąd w obronie gospodarzy wykorzystał Oleh Nehela, a na 40 sekund przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Sebastian Kartuszyński, wykorzystując przedłużony rzut karny.

Futbalo Białystok – Red Devils Chojnice 1:5 (0:1)

0:1 Stiven Serrato (12)

0:2 Pavlo Skubchenko (27)

0:3 Witalij Kolesnik (29)

1:3 Adam Butkiewicz (34)

1:4 Oleh Nehela (39)

1:5 Sebastian Kartuszyński (40)

Red Devils Chojnice: Puchka, Kartuszyński – Kolesnik, Tkachenko, Laskowski, Serrato – Nehela, Rocha, Yelishev, Skubchenko – Kręcki, Włodarczyk