Strona główna

'Raport Pileckiego'. Rozwiązanie konkursu!

'Raport Pileckiego'. Rozwiązanie konkursu!

2023-09-22 07:00:00  |  opr. red. ChCK

W najbliższy poniedziałek (25.09.) w ramach DKF dramat wojenny "Raport Pileckiego". Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na ten seans. Zachęcamy do udziału w konkursie!


"Raport Pileckiego", (25.09.), godz. 19:00

reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz, Leszek Wosiewicz

scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz, Leszek Wosiewicz

gatunek: Biograficzny, Dramat, Wojenny

czas trwania: 1 godz. 57min

ograniczenie wiekowe: 15+

Żołnierz AK, rotmistrz Witold Pilecki z narażeniem życia celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Tam organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz innych zbrodniach. Następnie bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne, bestialsko przesłuchiwany i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć. Podczas ostatniego widzenia z żoną powiedział: „Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono, Oświęcim to była igraszka”. Skazano go na karę śmierci. Prezydent Bolesław Bierut nie zgodził się na ułaskawienie. Wyrok na rotmistrzu Pileckim wykonano 25 maja 1948 roku w Warszawie.

(Opis dystrybutora)

Link do YouTube

UWAGA KONKURS:

Mamy podwójną wejściówkę na najbliższy seans DKF, którą rozlosujemy spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując "Raport Pileckiego", a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy do niedzieli (24.09.) do godz. 12:00.

Rozwiązanie konkursu:

Bilety na DKF wygrywa Pani Anna Krawczyk z Chojnic, gratulujemy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl