Strona główna

Bracia w podziemiach. Z Epicentrum

Bracia w podziemiach. Z Epicentrum

2023-07-15 07:39:57  |  Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia

W sobotę, 15 lipca o godz. 17:00 w podziemiach kościoła gimnazjalnego okazja do przeżycia niecodziennego wydarzenia. W muzyczno-literackie klimaty zaprowadzą nas bracia Szymon i Mateusz Bruccy. A wstęp jest wolny.


Na wydarzenie zaprasza stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia, a przyjść warto, bo kto raz już posłuchał, jak śpiewają i grają bracia, ten tego na pewno nie zapomni. I będzie chciał posłuchać i zobaczyć ich jeszcze.

Kim są bracia Bruccy?

Szymon (ur. 1992 r.) – z pochodzenia starogardzianin, mieszka i pracuje w Toruniu. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, obecnie jest doktorantem tejże uczelni. Od wielu lat wykonuje poezję śpiewaną - według niego jest to najlepsza forma przekazu sztuki lirycznej. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów, przeglądów i festiwali poezji śpiewanej. Brał udział w wielu tego typu imprezach, a najbardziej ceni sobie Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, Festiwal Piosenki Artystycznej „FOPA” w Śleszynie oraz Festiwal w Kwidzynie.

Mateusz (ur. 1987 r.) – starogardzianin, poeta, miłośnik teatru i malarstwa. Pracuje w szkole jako polonista. Entuzjasta Borów Tucholskich. Nazywa siebie „niekonkursowiczem”, choć zdarzało mu się być w gronie laureatów. Członek Stowarzyszenia Działań Teatralnych. Od lat współtworzy w swoim mieście grupę Teatru Kuźnia Bracka. Wydał cztery zbiory poezji: „Wpół do wiersza” (2008 r.), „Nie polecam nas bogom” (2010 r.), „Wybrane” (2012 r.), „Ćwierć wieku według Anny” (2016). Ma też na koncie publikacje w almanachach i w prasie literackiej. Jest członkiem Rady Muzeum Ziemi Kociewskiej.

Autorski spektakl braci pt. „W epicentrum” to inscenizacja łącząca w sobie obraz, słowo i muzykę. Składa się z czterech części: Wernisaż, Matczyzna, Bliskopisy i Epicentrum.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl