Strona główna

Konfederacja w Chojnicach: Przyjechaliśmy tutaj, żeby im ten stolik wywrócić, a nie przy tym stoliku z nimi siedzieć

Konfederacja w Chojnicach: Przyjechaliśmy tutaj, żeby im ten stolik wywrócić, a nie przy tym stoliku z nimi siedzieć

2023-05-26 19:37:36  |  Angelika Ollik

Wczoraj (25.05.) pomorscy liderzy klubu przemawiali na Starym Rynku.

- Jak się wam żyje? Jesteście zadowoleni? – Tak wczoraj (25.05.) na Starym Rynku w Chojnicach zwracał się do przechodniów i mieszkańców lider Konfederacji Korony Polskiej Konrad Niżnik.Nie wiem jak rządzi tutaj burmistrz, ale jedno wiem, że jeśli ktoś rządzi ponad 20 lat, to  to musi tworzyć układy, to musi tworzyć pewną patologię – mówił. – Od ponad 30 lat wymieniają się partie okrągłostołowe z tymi przystawkami i to powoduje, że ten kraj wygląda tak jak wygląda. I do momentu kiedy tego nie zrozumiemy i tego nie zmienimy to tak będzie. (…) Przyjechaliśmy tutaj, żeby im ten stolik wywrócić, a nie przy tym stoliku z nimi siedzieć. Wyrażał on także swój sprzeciw przeciwko pomysłowi „unii polsko-ukraińskiej”. – Czy nas Polaków, się pytam, ktoś się pytał, czy my chcemy mieć wspólne państwo z sąsiadami z Ukrainy? Ja osobiście tego nie chcę.

Natomiast lider Ruchu Narodowego, Krzysztof Szymański podkreślał, że klub Konfederacji nie będzie oferował świadczeń takich jak 800+, bo uznaje to za „rozdawnictwo”, ale za to ma gotowe projekty ustaw autorstwa Sławomira Mentzena. – Dostęp do tych projektów ustaw mają wszyscy obywatele, którzy są tym zainteresowani, mogą nanosić swoje poprawki, mogą sugerować niektóre rozwiązania, pokazywać drobne niedociągnięcia, bo takie się już zdarzyły i możemy wspólnie razem ze społeczeństwem te projekty przygotowywać. Jego zdaniem również, Polska jest szantażowana przez Unię Europejską za pomocą Krajowego Planu Odbudowy. – Dopiero wtedy jeżeli spełnimy ich konkretne wymagania, to my będziemy mogli otrzymać jakiekolwiek środki finansowe od UE, które pochodzą przecież z zadłużenia.

Z kolei działający w Chojnicach członek Konfederacji Korony Polskiej, Jacek Oberland powrócił w swojej wypowiedzi do czasów pandemii przypominając m.in. akcję „wietrzenia baneru”. Przez około 1,5 roku razem z kolegami, którzy tutaj są i również nam pomagają, wietrzyliśmy baner co każdą sobotę na chojnickim rynku o godz.12:00.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl