Strona główna

Spotkanie z dziennikarzem i reżyserem Sławomirem W. Malinowskim

Spotkanie z dziennikarzem i reżyserem Sławomirem W. Malinowskim

2023-06-01 07:59:00  |  MBP w Chojnicach

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w czwartek 1 czerwca 2023 roku o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie ze Sławomirem W. Malinowskim, dziennikarzem telewizyjnym i prasowym, scenarzystą, reżyserem oraz producentem filmowym. Jest on także autorem książki „Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957–1993). Historia niczym baśń z innego świata”.


Sławomir W. Malinowski jest absolwentem Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.  Swoje artykułu publikował m.in. w czasopismach: „Czas”, „Polityka”, „Przegląd Tygodniowy”, „Prawo i Życie”, „Wprost”, „Focus Historia”. W 1989 roku zdobył nagrodę II stopnia Klubu Dziennikarzy Naukowych Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za publikacje poświęcone nauce. Na wielu festiwalach filmowych został wyróżniony m.in. za filmy: „W cieniu Nefertuma”, „Pan Zwierzyniec”, „Stara Dongola”, a także za dwuczęściowy fabularyzowany dokument „Dywizjon 303” (informacje ze strony Oficyny Impuls).

Podczas spotkania w Chojnicach gość opowie o swojej książce „Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957–1993). Historia niczym baśń z innego świata”, która dla niektórych stać się może powrotem do lat dzieciństwa i młodości. Ukazuje ona fenomen programów telewizyjnych dla młodych osób na przestrzeni tamtych lat. Jak podkreśla dr hab. Joanna Szydłowska, prof. Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: „Autor postawił sobie bardzo ambitny cel. Podjął się komplementarnego opisu pewnego fenomenu kulturowego i medialnego, jakim był blok programów skierowanych do dzieci i młodzieży wyprodukowanych przez Telewizję Polską. Pomysł zrealizowany został ręką dziennikarza i producenta filmowego, członka środowiska, który od wielu lat jest związany z dziennikarstwem prasowym, radiowym i telewizyjnym. I właśnie ta środowiskowa perspektywa nadaje narracji piętna wyjątkowości. Sławomir W. Malinowski zaproponował współczesnemu odbiorcy fascynującą podróż w przeszłość zorientowaną na przywołanie dawno wygaszonych emocji i fascynacji związanych z percepcją komunikatów medialnych młodych ludzi.”

Zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl