Strona główna

Wygraj bilety na InterTony Festiwal! Rozstrzygnięcie konkursu!

Wygraj bilety na InterTony Festiwal! Rozstrzygnięcie konkursu!

2023-05-26 15:00:00  |  opr. red. (ao)

InterTony to nietypowa impreza na polskiej mapie wydarzeń. Po pierwsze, jest organizowana na zasadach non profit, a przy jej realizacji pracuje kilkudziesięciu wolontariuszy. Koncentruje się na współdziałaniu środowisk artystycznych i wolontariackich z miast połączonych międzynarodowymi więzami partnerstwa - stąd międzynarodowy program wydarzenia. Wszystko w duchu wzajemnej tolerancji, w kontrze do wykluczających i stygmatyzujących przekazów oraz zachowań, a dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę właśnie na to wydarzenie!


Nie dziwi zatem fakt, że w tym roku w roli headlinera wystąpi zespół, który w swojej twórczości podkreśla swoje negatywne stanowisko wobec faszyzmu, rasizmu, homofobii. Nowojorski Sick Of It All - bo o nich mowa - to legenda światowego hardcore’a, działają od drugiej połowy lat 80. i tempa nie zwalniają. To frustracja i wkurzenie napędzają całą machinę. Wydali 12 pełnometrażowych albumów, z których materiał prezentują na żywiołowych koncertach. Ostatnie wydawnictwo, „Wake the Sleeping Dragon!”, pochodzi z 2018 roku.

Na festiwalu pojawi się również silna reprezentacja sceny hc z Polski. Pierwsza myśl nie może być inna - chodzi oczywiście o bydgoską Schizmę. To jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych hardcore’owych składów, zarówno w kraju jak i za granicą. Działają od 1990 roku, wydali 10 albumów w bezkompromisowej stylistyce i z przekazem charakterystycznym dla niezależnej sceny hard core.

Schizma zagrała blisko tysiąc koncertów w całej Polsce oraz kilkunastu krajach i mimo upływających lat wciąż gra zarówno małe lokalne gigi, jak i duże festiwale docierając wszędzie, gdzie płonie lub tli się ogień sceny niezależnej. Rok 2023 zaowocował nowym albumem grupy - „Upadek” - wydanym nakładem wytwórni Piranha Music.

To nie koniec ogłoszeń! Na festiwalu pojawi się również silna reprezentacja sceny metalowej z Polski. Chojnice odwiedzą muzycy z miast partnerskich, tym sposobem zabrzmią hc / stonerowe / punk- rockowe projekty z Niemiec, Francji i Holandii. Zespoły działają w duchu idei DIY i są połączone z organizacjami, będącymi partnerami tegorocznego festu. Kolejne zespoły 8. edycji InterTonów będziemy ogłaszać sukcesywnie - śledźcie nasze wiadomości.

Za organizację festiwalu odpowiada Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, partnerami wydarzenia są: Chojnickie Centrum Kultury, stowarzyszenie muzyków rockowych Rockinitiative Emsdetten e.V., centrum młodzieżowe Jongerencentrum Cerberus z Hengelo oraz stowarzyszenie Musikoblokos z Bayeux we Francji.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie wydarzenia https://fb.me/e/2C1NquDMB oraz na www.fundacja.pomorskie.info/intertony.

UWAGA KONKURS!

Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę! Jak ją zdobyć? Napisz, za co lubisz InterTony Festiwal lub podziel się fajnym wspomnienim z poprzednich edycji i prześlij odpowiedź na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując "Konkurs InterTony Festiwal". Prosimy także dopisać swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy do piątku, 26 maja br. do godziny 15:00. Wtedy też skontaktujemy się ze zwycięzcą lub zwyciężczynią konkursu. Powodzenia!

 

Rozwiązanie konkursu:

Bilety na InterTony Festiwal wygrywa Adelina Wedmann z Kamienia Krajeńskiego. Gratulujemy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl