O cukrzycy w Filii nr 6
2023-04-20 13:07:45 | Miejska Biblioteka Publiczna
W środę 19 kwietnia 2023 roku w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Zdrowie i bezpieczeństwo seniora", którego tematem była cukrzyca. Wykład poprowadziła Katarzyna Karpus. Materiały i poradniki na temat cukrzycy udostępniła Katarzyna Mrówczyńska. Całość odbyła się w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
Prelegentka na spotkaniu omówiła typy cukrzycy i jej zagrożenia. Duży nacisk kładła na leczenie cukrzycy typu 2 poprzez:
• dietę,
• aktywność fizyczną,
• leki,
• zasady samokontroli,
• edukację,
• kontrole lekarskie.
Cała prelekcja została przedstawiona słuchaczom w bardzo fachowy, prosty i zrozumiały sposób. Uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy pani Katarzyny. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i podziękowaniami.