Strona główna

Przedsiębiorcy z Chojnic zorganizowali zbiórkę i zakupili auta dla Ukrainy

Przedsiębiorcy z Chojnic zorganizowali zbiórkę i zakupili auta dla Ukrainy

2023-04-18 09:44:34  |  Angelika Ollik

To efekt akcji #milionypotrzeb "Pickupy dla Ukrainy". Używane pojazdy otrzymały serwis i teraz zostaną przekazane do Kijowa.


Zakończyła się akcja #milionypotrzeb "Pickupy dla Ukrainy", podczas której zbierano środki na zakup pojazdów potrzebnych dla walczącej Ukrainy. Dlaczego właśnie te pojazdy i skąd pomysł zbiórki? Otóż chojnicki przedsiębiorca Krzysztof Sutowski, który w ramach ostatniego finału WOŚP wylicytował za kwotę 35 tys. złotych możliwość osobistego spotkania w Kijowie z merem tego miasta Witalijem Kliczko zadecydował, że na wizytę nie pojedzie z pustymi rękami. Po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu okazało się, że najpotrzebniejsze są tego typu używane samochody, a więc założył zbiórkę i zachęcał do włączenia się w akcję.

Teraz natomiast pokazał efekty tej zbiórki jakimi są dwa auta zakupione za kwotę ponad 110 tys. złotych, jeden od Lasów Państwowych, a drugi od osoby prywatnej. Do samej zrzutki dołączyli także inni przedsiębiorcy, a serwisem pojazdów zajął się Andrzej Szpera. Zakupiono także specjalne opony do jazdy w terenie oraz małe agregaty.

- Samochody są przekazane w Kijowie dla akcji humanitarnej, będą wspierały dostawy transportu i osób rannych, między terenami właśnie nieutwardzonymi a ambulansami. Także przekazujemy je 20 kwietnia, mamy zaproszenie do ratusza w Kijowie – dodaje Krzysztof Sutowski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl