Strona główna

Drugoklasiści rozmawiali o uzależnieniu od telefonu

Drugoklasiści rozmawiali o uzależnieniu od telefonu

2023-03-28 14:21:09  |  MBP w Chojnicach

Jak w każdy wtorek, taki i 28 marca 2023 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła klasa II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 3, by uczestniczyć w zajęciach biblioterapeutycznych. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali książki „Tek. Nowoczesny jaskiniowiec”, której autorem jest Patrick McDonnell.


Widok książki wzbudził niemałe zainteresowanie, ponieważ to papierowy tablet. By rozpocząć czytanie, trzeba było wprowadzić hasło. Dzieci zaproponowały: TEK. Po zalogowaniu poznały jaskiniowca, który całe dnie i noce spędzał przyklejony do telefonu, tabletu i konsoli gier. Obok niego zachodziły spektakularne zmiany, a on cały czas siedział w jaskini. Nie chciał nawet pograć ze swoim przyjacielem w piłkę nożną. Aż pewnego dnia doszło do wielkiego wybuchu! A po nim… wszystko się zmieniło.

Podczas słuchania dzieci bacznie obserwowały obrazki i śledziły pomiar baterii w tablecie oraz zasięg. Zastanawiały się, co się stanie, gdy się wyczerpie. Historia okazała się doskonałą okazją do porozmawiania o tym, ile czasu dziennie dzieci korzystają z tabletów, telefonów czy komputerów, co je najbardziej absorbuje, czy korzystanie z internetu przynosi korzyści, czy też szkodzi i wreszcie – co to jest uzależnienie. Na zakończenie dzieci narysowały ikony gier i aplikacji, z których najczęściej korzystają.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl