Strona główna

Wykład w Filii nr 6 zatytułowany 'Od baranka do Baranka Bożego'

Wykład w Filii nr 6 zatytułowany 'Od baranka do Baranka Bożego'

2023-03-22 12:27:43  |  Miejska Biblioteka Publiczna

We wtorek 21 marca 2023 roku Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach gościła księdza Sławomira Kulczyka, proboszcza z Żalna, na cyklicznym spotkaniu z Pismem Świętym. Temat prelekcji brzmiał „Od baranka do Baranka Bożego".


Wykład był przypomnieniem historii zbawienia od ofiary Izaaka do śmierci Jezusa Chrystusa. Ofiary całopalnej i przebłagalnej, którą zastąpiła jedyna i najdoskonalsza ofiara Syna Bożego. Jak mówił ksiądz Sławomir Kulczyk, w tej bogatej historii nie mogło zabraknąć ofiar baranków i ich krwi na pokropienie domów izraelskich w celu ocalenia pierworodnych. 40 lat trwający exodus z niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej naznaczony był Bożym Błogosławieństwem i dziesięcioma wskazaniami (Dekalogiem), aby żyć w wolności. Ta prawdziwa Pascha dokonuje się w osobie Jezusa Chrystusa – Baranka Bożego, który gładzi grzechy nasze. To On przez Swoją ofiarę na krzyżu wyswobodził nas z niewoli grzechu. Jego odkupienie bezkrwawo dokonuje się do dziś na tysiącach ołtarzach świata, abyśmy byli zbawieni.

Po zakończonej prelekcji odbyła się dyskusja z czytelnikami, aby w przystępny sposób wytłumaczyć omawiany temat. Uczestnicy spotkania jak zawsze byli zachwyceni wykładem księdza Sławomira Kulczyka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl