Strona główna

Rusza budowa ‘Zachodniego Obejścia’. Będą spore utrudnienia w ruchu

Rusza budowa ‘Zachodniego Obejścia’. Będą spore utrudnienia w ruchu

2023-03-07 12:45:00  |  Angelika Ollik fot. archiwum

Zamknięty zostanie przejazd z ul. Bytowskiej w ul. Leśną. Kierowcy muszą przygotować się na znaczne objazdy.

Ulica Bytowska w Chojnicach

Odbyła się pierwsza narada, na której spotkali się przedstawicie Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz wykonawcy inwestycji, czyli konsorcjum firm Kobylarnia oraz Mirbud. Po tym spotkaniu pojawiły się pierwsze informacje odnośnie planowanych w połowie roku utrudnień związanych z budową obwodnicy. Między innymi, podczas przebudowy skrzyżowania z DW 212, czyli ul. Bytowskiej i ul. Leśnej pojawi się wahadło, by umożliwić transport samochodów ciężarowych, ale zarazem znacznie utrudni to poruszanie się w tym rejonie chojnickim kierowcom.

- Wlot drogi powiatowej z ulicą Leśną zostanie zamknięty dla ruchu na czas przebudowy skrzyżowania, czyli nie będzie w ogóle komunikacji Bytowska-Leśna – informuje o ustaleniach burmistrz Arseniusz Finster. Zmieni się również trasa komunikacji miejskiej, która przebiegać będzie przez ulicę Wiśniową, w efekcie czego rozebrany zostanie znajdujący się tam próg zwalniający. Zostanie tam również przeniesiony przystanek MZK znajdujący się aktualnie przy przychodni Therapeutica na ul. Bytowskiej. Natomiast ruch karetek odbywać się będzie przez ul. Winogronową oraz ul. Czereśniową.

Prace ruszą na przełomie czerwca i lipca tego roku, wówczas wtedy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. – Akurat wtedy, kiedy jest sezon urlopowy, kiedy drogą 212 wszyscy jeżdżą nad morze. No my chojniczanie wiemy jak to objechać, możemy jechać przez Chojniczki, Charzykowy i wyjechać drugim wjazdem na 212, nadganiamy może 4 km, ale nie będzie wahadła. Natomiast te osoby, które przejeżdżają przez Chojnice nie znają tego objazdu, a wahadło będzie spowalniało ruch – ubolewa włodarz miasta.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl