Strona główna

'Solidarni z Ukrainą'

'Solidarni z Ukrainą'

2023-02-24 08:50:44  |  SP nr 1 w Chojnicach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach zaprasza do udziału w happeningu 24 lutego o godz. 12:00 na Starym Rynku, by okazać swoje wsparcie dla sąsiadów zza wschodniej granicy.


W piątek, 24 lutego 2023r. mija rok od nikczemnej napaści na wolną Ukrainę.  Od tego dnia świat się zmienił. Każdemu było trudno uwierzyć, że pokazywane nam obrazy są rzeczywistością. Nasi Rodacy otworzyli nie tylko serca dla ludności ukraińskiej, ale i domy. Wspieramy przybyszy na miarę swoich możliwości. Chcemy, w tym szczególnym dniu, okazać Ukrainie nasze poparcie, przeciwstawić się wojennej nawałnicy i przemocy. My – dzieci, młodzież, nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chojnicach solidaryzujemy się z sąsiadami zza wschodniej granicy. Zapraszamy więc młodzież szkolną do udziału w happeningu – spotkajmy się 24 lutego o godzinie 12:00 na Starym Rynku naszego miasta z banerami, plakatami o antywojennej treści. Prosimy o ubiór w barwach narodowych Ukrainy, emblematy w kolorze niebiesko – żółtym. Przedstawiciele szkół mogą podzielić się swoimi odczuciami dotyczącymi wojennych relacji słownych i filmowych.

Do uczestnictwa zapraszamy mieszkańców Chojnic i ukraińskich uchodźców – mamy i dzieci, które żyją i mieszkają tu razem z nami!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl