Strona główna

Trzy miliony dofinansowania na drogę Gotelp – Pustki

Trzy miliony dofinansowania na drogę Gotelp – Pustki

2023-01-27 11:42:23  |  UM Czersk

W dniu 26 stycznia 2023 r. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy w konkursie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na projekty z zakresu „Budowy lub modernizacji dróg lokalnych”. Wniosek gminy Czersk „Budowa drogi Gotelp – Pustki” otrzymał najwyższą liczbę punktów i jest na pierwszym miejscu listy rankingowej.


Cała inwestycja będzie kosztowała niespełna 5 mln zł. W ramach zadania powstanie droga  o długości 2,7 kilometra – od drogi powiatowej Czersk – Odry do i w samej miejscowości Pustki.

To bardzo dobra wiadomość. Wszyscy mieszkańcy Pustek i całego naszego sołectwa z niecierpliwością czekają na budowę porządnej, utwardzonej drogi – mówi sołtys sołectwa Gotelp Paweł Żywicki. – Mam nadzieję, że teraz już nic nie przeszkodzi realizacji tej inwestycji i jeszcze w tej kadencji droga zostanie wybudowana – dodaje radny Krzysztof Reszka.

Zgodnie z zasadami PROW zatwierdzenie listy nie jest gwarancją uzyskania dofinansowania. Projekty podlegać będą teraz weryfikacji formalno-merytorycznej w zakresie m.in. dostępnych limitów środków, posiadania odpowiednich pozwoleń, kwalifikowalności kosztów oraz złożonych deklaracji.

W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na realizację inwestycji, aby w momencie zakończenia weryfikacji naszego wniosku przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego mieć już wykonawcę i móc podpisać umowę. Będziemy robić wszystko, aby droga Gotelp – Pustki była wykonana i oddana do użytku w tym roku – informuje burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Źródłem finasowania projektów jest Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu i lista rankingowa: https://dprow.pomorskie.eu/2023/01/26/lista-rankingowa-projektow-z-zakresu-budowa-lub-modernizacja-drog-lokalnych-w-ramach-programu-rozwoju-obszarow-wiejskich-przyjeta/?doing_wp_cron=1674739125.4910869598388671875000

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl