Strona główna

Finał WOŚP już w ten weekend!

Finał WOŚP już w ten weekend!

2023-01-28 08:30:00  |  Angelika Ollik

Licytacje, koncerty, sportowa rywalizacja – sprawdź, co (i gdzie) będzie się działo w naszym mieście!


Za nami już Pierwszy Chojnicki Zlot Motoryzacyjny, który odbył się w minioną niedzielę, ale to był zaledwie przedsmak, bowiem finał już w ten weekend.

Co będzie się działo w Chojnicach?

W sobotę (28.01.) od godz. 10:00 w Charzykowach trwać będzie sportowa rywalizacja, czyli  Chojnickie Sportowe „WOŚP-owanie”. Ochotnicy będą mogli wziąć udział w biegu lub w marszu, pomorsować, a także wziąć udział w rajdzie rowerowym. Będą również atrakcje dla całych rodzin.

Szczegóły -> "WOŚP-owanie"

Tego samego dnia o godz. 17:00 w Chojnickim Centrum Kultury „WOŚP-owe spotkanie z kulturą”, w ramach, którego mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w licytacjach, a wieczór zakończy koncert laureatów konkursu piosenki im. Zbigniewa Wodeckiego.

Co będzie można wylicytować podczas aukcji w sobotę i w niedzielę?

Między innymi: zarządzanie firmą „Ginter” przez jeden dzień, również jednodniowe objęcie funkcji i fotelu burmistrza miasta Chojnice lub starosty powiatu Chojnickiego, piłkę z Ligi Narodów z podpisami, but z autografem Wojciecha Szczęsnego, łosia Finio, łódkę o długości 4 metrów,  prywatny występ „Projektu 41”, lot samolotem nad powiatem chojnickim, czy po raz pierwszy złote serduszko z głównego sztabu WOŚP.

- Serduszko jest robione z biżuterii, którą darczyńcy wrzucają do puszek, głownie ze złota – potwierdza szefowa chojnickiego sztabu WOŚP Paulina Ambroziak.

Również w sobotę o godz. 18:00 koncert „Metalowa Orkiestra” w Browarze Gościniec.

Szczegóły -> "Metalowa Orkiestra"

Natomiast wielki finał odbędzie się w niedzielę (29.01.) na miejskiej hali sportowej.

Pokaz fajerwerków przy okazji "światełka do nieba" odbędzie się w tradycyjnej formie, ponieważ jak wskazuje sztab WOŚP, sponsor przekazał je bezpłatnie. – Nie będzie to jakiś długi pokaz uciążliwy dla mieszkańców, dlatego stąd też zgoda miasta na taki pokaz, który odbywał się tradycyjnie w poprzednich latach i cieszył się dużą popularnością i był dedykowany wolontariuszom w podziękowaniu za swoją pracę i wkład w organizację orkiestry – tłumaczy wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Szczegóły na plakacie:


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl