Strona główna

'WOŚP-owanie', czyli sportowe pomaganie!

'WOŚP-owanie', czyli sportowe pomaganie!

2023-01-28 09:01:00  |  opr. red. (ao)

Tegoroczny, 5. Chojnicki Bieg "Policz się z cukrzycą" odbędzie się  w najbliższą sobotę (28.01.), w towarzystwie dwóch dodatkowych wydarzeń sportowych pod wspólną nazwą "Chojnickie Sportowe WOŚP-owanie". Będzie to bieg lub marsz, rajd rowerowy oraz wspólne morsowanie!

 

Punktem głównym imprezy będzie wspólne wejście do wody w Charzykowach, przy głównym pomoście o godz. 11.30. Na miejscu podczas trwania wydarzenia w godzinach 10:00 - 13:00 będzie można skorzystać z darmowej sauny, lekcji zumby, a także kawiarenki.

 

1) 5. Chojnicki Bieg "Policz się z cukrzycą"

- start: godz. 10:00, Charzykowy, promenada, (na wysokości amfiteatru) i jest możliwy na dwóch dystansach: ok. 3.5 km oraz ok. 9.0 km. Można także dołączyć do #parkrunCharzykowy - start godz. 09:00, dystans 5 km. Dozwolona jest każda forma pokonania dystansu: bieg, marsz, jazda na rowerze, na sankach, nartach, z pomocą kijków Nordic Walking itd. (z wyłączeniem pojazdów mechanicznych). Limit czasowy dla dystansu ok 9,0 km to 2 h. Po tym czasie, pozostali na trasie uczestnicy, zobowiązani są do poruszania się zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym.

 

2) 3. Rajd rowerzystów

Start: godz. 09:30 ze Starego Rynku w Chojnicach, meta - Charzykowy, promenada (na wysokości Amfiteatru). Dystans: 18 km.

 

3) 1. Morsowanie

- wejście do wody 11:30, plaża główna, Charzykowy

 

Istnieje możliwość pokonania wirtualnie każdej z dyscyplin dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę startową oraz poinformują o tym mailowo – sztab WOŚP dośle medal na wskazany adres.


ZGŁOSZENIA I OPŁATA STARTOWA:

Zgłoszenia do wydarzenia CHOJNICKIE SPORTOWE WOŚP-owanie będą przyjmowane po odesłaniu wypełnionego formularza zgłoszeniowego. W razie pytań prosimy o kontakt: chojnickiesportowewospowanie@gmail.com.

Link do formularza: https://forms.gle/riRfVexw2JDi7QCr8

 

- Opłatę za udział w wydarzeniu należy wpłacić na miejscu, w dniu wydarzenia, do puszki WOŚP

- Opłata startowa w kwocie 50zł upoważnia do wzięcia udziału w dowolnej dyscyplinie (można w 3 naraz).

- Opłata w wysokości 50zł jest przeznaczona na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Organizatorzy nie wystawiają faktur VAT.

- Wydawanie pakietów dla biegaczy i morsujących rozpocznie się w dniu wydarzenia, od godz. 08:30 w Charzykowach. Dla rowerzystów pakiety będą czekały na mecie.

- Organizatorem "5 Chojnickiego Biegu Policz się z cukrzycą" i 3 Rajdu Rowerzystów oraz 1 Morsowania jest "Chojnicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

- Uczestnicy nie są ubezpieczeni przez organizatora.

- Minimalny wiek uczestnika to 14 lat ( młodsi mogą wziąć udział pod opieką dorosłej osoby)

- Na miejscu czekać będą medale, ciepła herbatka i kiełbaska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl