Strona główna

Zbieramy fanty dla Liwii!

Zbieramy fanty dla Liwii!

2023-03-31 09:45:03  |  Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach

11-Liwia choruje na młodzieńcze idopatyczne zapalenie stawów. Dziewczynka wymaga leczenia i intensywnej rehabilitacji, na które potrzebne są ogromne środki pieniężne. Każdy może wspomóc młodą chojniczankę, przeznaczając fanty na licytacje. Zbiórkę potrzebnych rzeczy organizuje m.in. Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Młodzieżowej 35 w Chojnicach.


 

Liwia Kolińska ma dopiero 11 lat, a w swoim życiu doświadczyła już wiele cierpienia. Dziewczynka choruje na wiele schorzeń - młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, mikrocytarność żelazooporną, wiotkość stawów, nawracające zapalenie błony naczyniowej oka i inne.

Choroba powoduje ból i ogromne problemy z poruszaniem się. Roczny koszt rehabilitacji Liwii wynosi ponad 46 tys. zł. Do tego dochodzą również leki, badania i liczne wyjazdy do specjalistycznych klinik w Gdańsku, Bydgoszczy i Szczecinie.

Ogromne koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe rodziców dziewczynki. Dlatego na rzecz młodej chojniczanki organizowane są imprezy charytatywne i zbiórki. Ostatnio w pomoc dla Liwii włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, która zbiera nakrętki oraz fanty na licytacje. Potrzebne są książki, gry, vouchery, kosmetyki, ozdoby, makramy i inne.

Chcesz pomóc? Przynieś fanty do biblioteki! Podarowane rzeczy trafią na facebook'ową stronę z licytacjami: Życie bez bólu - licytacje na rehabilitację. Informacje o stanie zdrowia Liwii znajdziesz również na fanpage'u: Liwia walczy o sprawność.


Ponadto swoja cegiełkę można dołożyć za pośrednictwem strony Się Pomaga: siępomaga.pl/liwia-kolinska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl