Strona główna

Senioriada w Czersku połączyła pokolenia

Senioriada w Czersku połączyła pokolenia

2022-09-30 16:24:14  |  UM Czersk

W miniony piątek, 23 września, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku odbyła się Senioriada – druga impreza z cyklu „Międzypokoleniowych spotkań z uśmiechem” organizowanych przez Stowarzyszenie „Dla Naszej Gminy”.


Rekreacyjno-edukacyjną imprezę skierowaną przede wszystkim do starszych mieszkańców naszej gminy zainaugurowali członkowie stowarzyszenia, a prezes Bogumiła Ropińska przywitała gości. W sposób szczególny dzieci i seniorów powitała także Dominika Oksentowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku.

Senioriadę rozpoczęto od zawodów sportowych, które dla seniorów przygotowali uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Czersku, w rewanżu za sportową aktywność, zaprezentowali dzieciom kabaretowe przedstawienie pt. „Rzepka” Juliana Tuwima.

Program Senioriady obejmował również edukacyjny wykład policjantów z Komisariatu Policji w Czersku na temat bezpieczeństwa. Marek Jasnoch i Tomasz Goncz podkreślili najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci dzieci i młodzieży, a seniorów przestrzegli przed próbami wyłudzeń, kradzieży i oszust przeróżnymi metodami.

Przez cały czas trwania Senioriady dostępna była na sali dietetyk i psychodietetyk Magdalena Szopinska, która wykonywała badania analizy składu ciała oraz prowadziła konsultacje dietetyczne w zakresie odporności, a także zasad dobrego i zdrowego odżywiania.

Piątkowe międzypokoleniowe spotkanie zwieńczył pokaz pierwszej pomocy wykonany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czersku. Zarówno dzieci, jak i seniorzy mieli okazję przypomnieć sobie zasady postępowania w przypadku zagrożenia ludzkiego życia oraz zapoznali się z obsługą i działaniem defibrylatora.

Senioriada jest doskonałym przykładem imprezy łączącej pokolenia – zrzesza dzieci, dorosłych i seniorów przy okazji wspólnej zabawy, rekreacji i edukacji. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Od juniora do seniora – Międzypokoleniowe spotkania z uśmiechem”, który Stowarzyszenie „Dla Naszej Gminy” realizuje dzięki dofinansowaniu z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl