Strona główna

'Płomień Braterstwa' na Starym Rynku

'Płomień Braterstwa' na Starym Rynku

2022-08-14 09:10:59  |  opr. red. fot. fb 42. Chojnicki Szczep Harcerski 'Wicek'

W niedzielę 14 sierpnia, o godz. 18:00 na Starym Rynku w Chojnicach organizowane jest wydarzenie związane z ogólnopolską akcją, która ma na celu pokazać wsparcie Polaków dla walczącej Ukrainy. Chojniccy harcerze oraz Stowarzyszenie "Pomocomocni" zachęcają, by wziąć ze sobą na rynek ukraińską flagę i wspólnie zaśpiewać piosenkę.

- 14 sierpnia o godzinie 18:00 w całym kraju Polacy i Ukraińcy spotkają się, by pokazać, że jesteśmy dla siebie ważni, potrzebujemy się oraz szanujemy się nawzajem i razem wspieramy walkę Ukrainy w obronie jej niepodległości.

W każdej polskiej miejscowości o tej samej godzinie  chcemy stanąć razem na placach, deptakach i skwerach, z polskimi i ukraińskimi flagami, by wygłosić przesłanie braterstwa, wspólnie zaśpiewać piosenkę o tym, co nas łączy, i pokazać walczącej Ukrainie, że może liczyć na  nasze wsparcie - pisze na swoim facebooku 42. Chojnicki Szczep Harcerski 'Wicek".

«Полум’я Братерства» 2022

14 серпня о 18:00 поляки та українці з усієї Польщі зустрінуться, щоб показати, що ми важливі один для одного, потрібні один одному, поважаємо один одного і разом підтримуємо боротьбу України за захист її незалежності.

У кожному польському місті, в один час ми разом станемо на площах, вулицях і скверах з польськими та українськими прапорами, щоб виоголосити послання братерства, разом заспівати пісню про те, що нас єднає і показати воюючій Україні, що вона може розраховувати на нашу підтримку.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl