Strona główna

Zderzenie dwóch motocykli - obie kierujące zostały ukarane mandatami karnymi

Zderzenie dwóch motocykli - obie kierujące zostały ukarane mandatami karnymi

2022-06-13 13:14:14  |  KPP w Chojnicach

W miniony piątek policjanci z Chojnic i Czerska otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Łęgu-Kolonii na drodze krajowej nr 22. Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalali okoliczności i przebieg zdarzenia. Kierujące motocyklami zostały ukarane mandatami karnymi.


W miniony piątek około godziny 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch motocykli w Łęgu-Kolonii na drodze krajowej nr 22. Natychmiast na miejsce wysłano policjantów chojnickiej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce kolizji oraz wyjaśniali jej okoliczności.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujące motocyklami wykonywały manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym ciągu pojazdów przed skrzyżowaniem. Kierująca jadąca jako pierwsza zauważyła, że jedno z aut stoi na skrzyżowaniu, aby wykonać manewr skrętu w lewo, zaczęła gwałtownie hamować, a jadąca za nią motocyklistka, która nie dostosowała prędkości oraz nie zachowała odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu uderzyła w tył motocykla. W wyniku zderzenia kierująca pierwszym jednośladem z urazem nogi i ręki została przewieziona do szpitala.

Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników, byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od suzuki oraz ukarali 40- letnią kierującą mandatem w wysokości 2000 zł oraz 6 punktami karnymi. Natomiast 45-letnia kierująca yamachą za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej została ukarana mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy  uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl