Strona główna

ZUS uruchomił e-wizyty także w języku ukraińskim

ZUS uruchomił e-wizyty także w języku ukraińskim

2022-04-06 11:21:07  |  ZUS fot. pexels.com

Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z konsultacji on-line w swoim ojczystym języku. Dzięki temu uzyskają m.in. pomoc w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz wypełnieniu i złożeniu wniosku o 500 plus bez konieczności wizyty w urzędzie.


Aby skorzystać z e-wizyty wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon zdostępem do internetu. Rezerwacja spotkania odbywa się przez stronę e-wizyta.zus.pl/ua.W kolejnym kroku należy wskazać temat e-wizyty „Świadczenia dla rodzin” oraz wybrać jej termin. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas wideorozmowy.

Warto też przygotować nr PESEL. W e-wizycie po stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie uczestniczył ekspert oraz tłumacz języka ukraińskiego. Wirtualne spotkania obsługiwać będą pracownicy pięciu oddziałów, w tym słupskiego. Z e-wizyty obywatel Ukrainy może skorzystać także w obecności swojego tłumacza. Taką informacje należy podać podczas rezerwacji.

Obywatele Ukrainy od 21 marca mogą także skorzystać ze specjalnej infolinii ZUS w sprawie świadczeń rodzinnych. Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55 (opłata według stawek operatorów). Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl