Strona główna

Kierowała bez uprawnień i pod wpływem narkotyków, z amfetaminą w kieszeni

Kierowała bez uprawnień i pod wpływem narkotyków, z amfetaminą w kieszeni

2021-09-17 12:36:13  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

Na dodatek samochód, którym poruszała się 20-letnia chojniczanka, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

 

W czwartek (16.09) około godziny 14.00 chojniccy policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Samochodem kierowała 20-letnia kobieta. W trakcie czynności okazało się, że mieszkanka Chojnic nie posiada uprawnień do kierowania, a dowód rejestracyjny od tego pojazdu został zatrzymany kilka dni wcześniej w związku z brakiem aktualnych badań technicznych.

- Z uwagi na nerwowe zachowanie kierującej oraz to, że policjanci mieli na uwadze interwencję zleconą chwilę wcześniej przez dyżurnego o poruszającym się w tym rejonie volkswagenie, który mia zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, mundurowi sprawdzili pojazd oraz osoby podróżujące autem. W trakcie czynności w kieszeni spodni kierującej stróże prawa znaleźli woreczek z narkotykami. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy, a jej auto odholowane na strzeżony parking - informuje mł. asp. Justyna Przytarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

 

Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że 20-latka jest pod wpływem amfetaminy. Kobiecie została pobrana krew do badań, a noc spędziła w policyjnym areszcie. Dzisiaj (17.09) zostanie przesłuchana i zostaną jej przedstawione zarzuty. - Chojniczanka za swoje czyny odpowie przed sądem. Zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających zależy od wyników badania krwi - podaje policjantka.

- Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pod wpływem środków narkotycznych do lat 2. Ponadto sąd może orzec karę zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata - dodaje mł. asp. Justyna Przytarska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl