Strona główna

Niedzielne (15.08) popołudnie na Starym Rynku z Ruchem Polska 2050

Niedzielne (15.08) popołudnie na Starym Rynku z Ruchem Polska 2050

2021-08-16 09:56:26  |  Agata Wiśniewska

Do Chojnic nie zawitał wczoraj Szymon Hołownia, by mówić o swojej wizji Polski. Program Ruchu Polska 2050 pokrótce przedstawili działacze z szeroko rozumianego regionu. Wypoczywających w centrum zachęcali do rozmów, rozdawali certyfikaty na drzewka i zaprosili do wspinaczkowego konkursu. Ostatni z wymienionych punktów spotkania cieszył się największym zainteresowaniem.

Na scenie z Mariuszem Paluchem, Agnieszka Baranowska liderka stowarzyszenia w woj. pomorskim.

Spotkanie  z przedstawicielami Ruchu Polska 2050 na chojnickim Starym Rynku prowadził lider ruchu w naszym powiecie, Mariusz Paluch. Jak zdradził, ruch wciąż szuka osób o podobnym DNA. Takich, którym marzy się Polska zielona, bez hejtu i wojenek między PiS a PO. Polska, w której rozmawiamy ze sobą z szacunkiem o tym, co nas łączy a nie dzieli. "Dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba" - posługując się fragmentem tekstu Edwarda Stachury, tak to ujęła kolejna z działaczek. Nadzieję, na demokratyczny, solidarny i zielony kraj tym, którzy chwycili wczoraj mikrofon do ręki, daje właśnie Szymona Hołownia. Niektórzy z działaczy towarzyszą mu od czasu wyborów prezydenckich.

 

W letnie popołudnie w sercu Chojnic była też mowa o służbie zdrowia w innym wydaniu czy rozdziale religi od państwa (o tym czy zajęcia z religii powinny odbywać się w szkole mieliby decydować rodzice) i kontroli środków przekazywanych na działalność różnych instytucji związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Po więcej informacji wolontariusze odsyłali na stronę Polska 2050. Zachęcali do indywidualnych rozmów. Sami do wypoczywających w centrum ruszyli z certyfikatami na drzewko. Właściciel takiego dokumentu stawał się właścicielem dębu oznaczonego m.in. imieniem i nazwiskiem. W ramach akcji na terenie miasta ma zostać posadzonych 50 drzew, które to mają stać się symbolem zielonego miasta.

W przerwach pomiędzy wypowiedziami na scenie pojawiała się wokalistka z Piły - Alicja. Na koniec spotkania Mariusz Paluch zaprosił do sportowych zmagań - wspinaczki - pod okiem Marka Lemańczyka, dyrektora Medycznej Szkoły Policealnej. Dopiero wtedy wywiązało się jakieś większe zainteresowanie, tym co się dzieje w centrum, ze strony mieszkańców i turystów.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl