Strona główna

Żeglarska gra terenowa w Charzykowach

Żeglarska gra terenowa w Charzykowach

2021-08-03 15:16:19  |  GOK Chojnice

Stowarzyszenie Akolada oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zapraszają w piątek, 6 sierpnia, do wzięcia udziału w Żeglarskiej Grze Terenowej.

Do udziału w zabawie zapraszamy zarówno zespoły rodzinne, jak i samotnych odkrywców – dzieci, dorosłych i młodzież. Dzieci poniżej 7 r.ż. mogą brać udział w zabawie jedynie pod opieką osoby dorosłej. Chętni mogą odbierać Karty Gry od organizatorów od godz. 17.00 do godz. 17.30 z punktu startowego przy charzykowskim amfiteatrze.

Zarejestrowani gracze będą musieli odnaleźć 10 punktów zlokalizowanych w różnych częściach Charzyków i zaliczyć poszczególne etapy testu. Osoby, które wezmą udział w zabawie będą musiały rozwiązać szereg zadań dotyczących historii, kultury i tradycji żeglarskich w Charzykowach. Uczestnicy gry wezmą m.in. udział w lekcji wiązania żeglarskich węzłów, zapoznają się z podstawami alfabetu Mors’a, tańcami żeglarskimi i przesądami obowiązującymi na wodzie. Będzie też test sprawności i rozwiązanie zadań dotyczących historii i przyrody regionu. Cała zabawa będzie się odbywać przy dźwięku szant i pieśni kubryku, wykonywanych na żywo na pokładzie statku TUR.

Na tych, którzy pokonają trudy Żeglarskiej Gry Terenowej czekają słodkie upominki.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl