Strona główna

Sprawca kradzieży samochodu oraz katalizatorów trafił do więzienia

Sprawca kradzieży samochodu oraz katalizatorów trafił do więzienia

2021-07-30 13:14:37  |  KPP Chojnice

Dzięki czujności policjantów z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymany został sprawca, który na jednej z posesji w gminie Czersk nie dosyć, że ukradł z auta portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz różnego rodzaju narzędzia oraz sprzęt elektroniczny, to dopuścił się także kradzieży innego samochodu. Policjanci w toku dalszych czynności ustalili, że zatrzymany 38-latek ma także związek z kradzieżami katalizatorów na terenie miasta i gminy Chojnice.

Mieszkaniec powiatu kościerskiego usłyszał wczoraj zarzuty. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Za popełnione przestępstwa, podejrzanemu 38-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Czerska w miniony poniedziałek po godzinie 22.00 patrolując rejon miasta na jednym z parkingów zauważyli mężczyznę leżącego pod samochodem, który świecił sobie latarką. Wiedząc, że tego samego dnia na terenie Chojnic doszło do kradzieży katalizatorów, wzbudziło to ich podejrzenia i natychmiast zainterweniowali.

W trakcie czynności w jednym z pojazdów, które należały do tego mężczyzny mundurowi zauważyli sprzęt, który mógłby posłużyć do wycinania katalizatorów, więc przystąpili do przeszukania tych aut.

Podczas sprawdzania pod jednym z siedzeń stróże prawa naleźli skradzione dokumenty oraz inne przedmioty, które wiedzieli, że pochodzą z kradzieży do której doszło dzień wcześniej na terenie gminy Czersk.

Mężczyzna został zatrzymany, a znalezione podczas przeszukania przedmioty zabezpieczone jako dowód w sprawie.

W dalsze czynności w związku ze zgłoszonymi kradzieżami katalizatorów na terenie miasta i gminy Chojnice włączyli się chojniccy kryminalni, którzy zabezpieczyli szereg nagrań z monitoringów oraz rozpytywali osoby, które mogłyby mieć wiedzę na temat tych kradzieży. Wszystkie zebrane materiały zostały przez nich dokładnie przeanalizowane i jak się okazało, to ten sam 38-latek dopuścił się również tych przestępstw.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 38-latkowi zarzuty kradzieży pojazdu, pieniędzy oraz innych przedmiotów, a także katalizatorów.  W związku z tym, że zatrzymany kilka dni temu był rozliczany za przestępstwa podobne na terenie województwa pomorskiego, policjanci z Chojnic wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego. Wczoraj w południe na posiedzeniu aresztowym, sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu kościerskiego tymczasowe aresztowanie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci z Czerska i Chojnic weryfikują pozyskane informacje w trakcie czynności przy tej sprawie. Nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Policjanci apelują do mieszkańców i właścicieli samochodów, aby w przypadku zauważenia osób, które „dokonują napraw” pod podwoziami samochodów osobowych i dostawczych, szczególnie w nocy, poinformowali o tym policjantów, którzy sprawdzą, czy akurat nie dochodzi przestępstwa.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl