Strona główna

Kartuzy. Już w sobotę IV Cartusia Półmaraton

Kartuzy. Już w sobotę IV Cartusia Półmaraton

2021-07-27 07:42:55  |  Media KaszubyBiegają

Już w tę sobotę, 31 lipca 2021, w Kartuzach odbędzie się IV Cartusia Półmaraton – prestiżowe wydarzenie cenione w całym kraju.


Miłośnicy aktywności fizycznej z całej Polski, jak i spoza – m.in. z Hiszpanii, przyjadą aby zmierzyć się na dystansach 21 km, 5 km oraz na marszu nordic walking. Swoją rywalizację będą mieli także najmłodsi. Rokrocznie biegowi turyści podziwiają Stolicę Kaszub, z pewnością i tym razem zatrzymają się tu na weekend, by poznać to piękne miasto.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 12:00 na Stadionie Miejskim w Kartuzach. Tam ścigać się będą dzieci i młodzież w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Biegi odbędą się w 14 kategoriach, towarzyszyć im będzie marszobieg na 1200 m oraz bieg przedszkolaka na 100 m. Zmagania młodych zawodników zwieńczy uroczysta dekoracja.

Długodystansowcy sprawdzać swoich sił będą w przepięknych lasach Nadleśnictwa Kartuzy. Ich start będzie miał miejsce na końcu ul. Chmieleńskiej. Tam o godz. 14:00 w trasę ruszą uczestnicy i uczestniczki biegu na 5 km, a tuż po nich miłośnicy marszów z kijami.

W sobotę z pewnością wszyscy oczekiwać będą startu półmaratończyków. Oficjalny start IV Cartusia Półmaratonu zaplanowano na godz. 15:30. Pierwszy zawodnik powinien pojawić się na mecie około godz. 16:40, z pewnością nie zabraknie emocji i wielkich oklasków dla tych, którzy odważyli się stanąć na starcie i podjąć się walki ze swoimi słabościami. Dla najszybszych organizatorzy przygotowali wysokie nagrody finansowe open oraz w kategoriach wiekowych.

Dekoracje biegów na 5 km i 21 km odbędą się na scenie przy Kartuskim Centrum Kultury, w Parku Solidarności.

Biegowe zmagania zwieńczą koncerty zespołów Hot-Line i Mr. Zoob.

Program wydarzenia: http://polmaratonkartuzy.pl/towarzyszace

Strona wydarzenia: http://polmaratonkartuzy.pl/

Rejestracja on-line trwa do środy 28 lipca na stronie https://zapisy.info/, będzie także możliwość zapisania się w dniu imprezy, w biurze zawodów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Kartuz.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl