Strona główna

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2021-07-21 12:49:26  |  oprac. red.

Ponad 1,5 promila alkoholu miał 22-letni kierowca opla, który wczoraj (20.07) późnym wieczorem jechał chojnicką obwodnicą, nie zważając na sygnały wydawane przez pilota zespołu pojazdów ponadnormatywnych. Pilot prowadzący kolumnę natychmiast zareagował i zmusił kierującego oplem do zatrzymania auta. Okazało się, że uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu uczestnikowi ruchu, o czym zaalarmował policjantów.


Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynił 48-letni pilot pojazdów ponadnormatywnych, który we wtorek (20.07) około godz. 22.30 zauważył jadącego opla chojnicką obwodnicą. Kierowca pojazdu nie reagował na wydawane sygnały do umożliwienia przejazdu ładunku ponadgabarytowego. 48-letni mieszkaniec powiatu nowogardzkiego natychmiast zareagował i wymusił na kierującym oplem zatrzymanie auta. W rozmowie od razu zauważył, że siedzący za kierownicą młody mężczyzna może być pod działaniem alkoholu i natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112.

 

- Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ujętego 22-letniego kierowcę opla. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Chojnice ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach ustalili też, że 22-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania - informuje mł. asp. Justyna Przytarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

- 22-letni sprawca poważnego przestępstwa drogowego w najbliższym czasie usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości oraz kierowania bez prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji być może  nie doszło do kolejnej tragedii na drodze - dodaje policjantka.

 

Policjanci, którzy prawie każdego dnia eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze - mówi mł. asp. Justyna Przytarska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl