Strona główna

Wypadek w Gutowcu. Cztery osoby poszkodowane

Wypadek w Gutowcu. Cztery osoby poszkodowane

2021-07-09 13:36:27  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

Policjanci z Chojnic i Czerska pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (9.07) około godz. 6:30 rano na krajowej 22 w Gutowcu. W zderzeniu ucierpiał kierowca busa oraz trzech pasażerów z tego pojazdu, którzy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Przez jakiś czas droga na tym odcinku była nieprzejezdna.


Po otrzymaniu informacji o wypadku na drodze krajowej nr 22 przed miejscowością Gutowiec, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach natychmiast skierował tam funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz pozostałe służby ratownicze.


- Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący busem podjął manewr wyprzedzania i kiedy był na wysokości samochodu ciężarowego, ten nie upewniając się rozpoczął manewr skrętu w lewo, co spowodowało, że kierujący busem odbił kierownicą, aby nie zderzyć się z ciężarówką. Niestety skutkowało to tym, że stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Kierującego fordem oraz trzech pasażerów z tego pojazdu z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Kierujących przebadano na zawartość alkoholu, byli trzeźwi - informuje mł. asp. Justyna Przytarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Teraz śledczy będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.


Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego. - Rozwaga i wyobraźnia, a przede wszystkim zdrowy rozsądek przyczyni się do tego, że bezpiecznie dotrzecie do celu Waszej podróży - mówi policjantka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl