Strona główna

Uroczyste otwarcie ul. Winogronowej i Czereśniowej

Uroczyste otwarcie ul. Winogronowej i Czereśniowej

2021-06-07 17:04:28  |  Agata Wiśniewska

Kierowcy traktem przebiegającym obok szpitala poruszają się od dobrych pięciu miesięcy, ale dopiero dzisiaj (7.06)  nastąpiło jego uroczyste otwarcie. Wstęgę przecinali: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, poseł Aleksander Mrówczyński, burmistrz Arseniusz Finster i radna miejska Renata Dąbrowska.

 

Koszt budowy ulicy Winogronowej i Czereśniowej zamknął się w kwocie 7,5 mln zł, z czego 3,2 mln zł wyniosło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach inwestycji ul. Czereśniowa częściowo zmieniła swój przebieg, powstało nowe włączenie do ul. Strzeleckiej. Drugie nowe włączenie, do ul. Leśnej, to efekt przedłużenia ul. Winogronowej. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mają tutaj do dyspozycji zarówno chodnik, jak i trakt pieszo-rowerowy.

- Jak to ważna ulica dla nas, to wystarczy zapytać tych, którzy z niej korzystają. Ona łączy ulicę Leśną z ul. Strzelecką i daje zupełnie nową możliwość skomunikowania naszego chojnickiego szpitala specjalistycznego, w którym pracuje około tysiąca osób, z naszym miastem - mówił burmistrz Arseniusz Finster dziękując zarazem obecnym na uroczystości gościom. Wojewodzie Dariuszowi Drelichowi za podjęcie decyzji o finansowaniu wspomnianego zadania w ramach FDS, a posłowi Aleksandrowi Mrówczyńskiemu za dobrą współpracę, nie tylko przy omawianej dzisiaj inwestycji. - Przed nami kolejne łącznice, kolejne wyzwania od budowy komendy powiatowej policji poprzez łącznice -  zaznaczył włodarz Chojnic.  -  Rzeczywiście współdziałamy. Cieszę się, bo ta współpraca rządu i samorządu, w tym przypadku moje zabieganie poselskie musi istnieć. Wojewoda rezyduje w Gdańsku, a my jesteśmy na rubieżach województwa - mówił z kolei poseł Mrówczyński.
W uroczystym otwarciu udział wzięli także radni i zastępca burmistrza, Adam Kopczyński.

 

- Tutaj mamy przykład, że każda złotówka z Funduszu Dróg Samorządowych przekłada się na ten cel celów, tj. poprawę komfortu życia mieszkańców - mówił wojewoda Dariusz Drelich. Urzędnik przyznał także, że realizowana przy rządowym wsparciu inwestycja w drugiej części Chojnic, budowa ul. Gdańskiej, jest jedną z najdroższych w woj. pomorskim, jeśli chodzi o koszt wybudowania 1 km drogi - Koszt jednego kilometra tej drogi, to blisko 10 mln zł, przy 5 mln zł dotacji - poinformował wojewoda.

Po przecięciu wstęgi, samorządowcy różnych szczebli udali się na ul. Modrzewiową. Urząd miejski stara się o  dofinansowanie z rządowego programu na budowę wspomnianej drogi.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl