Strona główna

Śmiertelny wypadek na drodze Chojnice -Lichnowy

Śmiertelny wypadek na drodze Chojnice -Lichnowy

2021-06-01 08:22:26  |  oprac. red., fot. KP PSP Chojnice

Życie stracił 25-letni mieszkaniec gminy Chojnice. Honda, którą prowadził  dachowała.

Dzisiaj (1.06) około godziny  1.00 w nocy dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej pomiędzy Chojnicami a Lichnowami. - Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 25-letni mieszkaniec gminy Chojnice, kierujący samochodem marki Honda, z nieustalonych przyczyn jadąc w kierunku Lichnów zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, po czym auto dachowało zatrzymując się na dachu. Kierujący Hondą, który podróżował sam, w wyniku poniesionych obrażeń  poniósł śmierć na miejscu - informuje mł. asp. Justyna Przytarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.
Śledczy zabezpieczyli ślady zdarzenia, technik wykonał szkic oraz dokumentację fotograficzną. Pojazd został zabezpieczony do szczegółowych oględzin. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny, które będą pomocne w ustaleniu przyczyn i  okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.
Policjanci kolejny raz przypominają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. - Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu, przeceniając własne umiejętności za kierownicą. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem drogowym. Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią. Jedźmy wolniej, a bezpieczniej - apeluje oficer prasowy chojnickiej policji.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl